Rush se vrací s albem Clockwork Angels

Legendární rocková skupina Rush oznámila před časem detaily o svém netrpělivě očekávaném novém albu Clockwork Angels. Je to první deska po dlouhých pěti letech. Clockwork Angels je dvacátou studiovou deskou Rush a vychází 11. června.


Nahrávání Clockwork Angels začalo v dubnu 2010 s držitelem ceny Grammy, producentem Nickem Raskulineczem (Foo Fighters, Deftones) – který také spolupracoval na jejich posledním studiovém albu z roku 2007 Snakes & Arrows. Rush jsou koproducenty obou alb. Práce na Clockwork Angels skončila na podzim 2011 v Revolution Recording studiích v Torontu, kdy byly dokončeny smyčce (v aranžmá Davida Campbella) nahrané původně v Hollywoodu v Ocean Way Studios na jaře stejného roku. Texty Clockwork Angels vypráví o hledání mladého muže v barevném světě steampunku snažícího se najít svůj sen. V příběhu se objevují ztracená města, piráti, anarchisti, exotický karneval a přísný Hodinář, který vyžaduje preciznost ve všech stránkách každodenního života. Psaná podoba Clockwork Angels vznikla ve spolupráci sci-fi spisovatele Kevina J. Andersona s bubeníkem a textařem Rush Neilem Peartem.


Rush – Geddy Lee, Alex Lifeson a Neil Peart – prodali po celém světě přes čtyřicet miliónů desek a odehráli bezpočet vyprodaných koncertů a turné po celém světě. Podle RIAA jsou Rush v počtu udělených zlatých a platinových desek na třetím místě na světě hned za Beatles a Rolling Stones. Katalog Rush obsahuje takové skvosty jako jejich stejnojmenný debut z roku 1974, alba 2112, Moving Pictures, Test For Eecho a Vapor Trails z roku 2002.
Rush získali velké množství ocenění – velký počet Juno Awards a nominací na ceny Grammy. Časopis Rolling Stone o nich napsal: „Je pravda, že Rush dnes neznamenají to, co v letech 1976 nebo dokonce 1996. Znamenají asi mnohem, mnohem víc.“

Nový singl Headlong Flight už má své video – podívejte se na něj:

Foto: Supraphon