Dora Kaprálová – Pan Nikdo a bílá tma

Hororové vyprávění o tom, jak porazit strach a beznaděj. Po krásném podzimním dni se maminka s holčičkami vrací domů. Čekají, že jim otevře tatínek, ale ten doma není a nepřichází…

Čím dál víc je trápí nejistota. Kde jen může být? Nestalo se mu něco? Místo tatínka nakonec zazvoní pan Nikdo…

 

 

O autorce:

Dora Kaprálová se narodila roku 1975 v Brně. Jako dítě hrála v divadle Husa na provázku (tehdy Divadlo na provázku) v legendárních inscenacích Petera Scherhaufera. Na JAMU vystudovala dramaturgii a scenáristiku.

Knižně debutovala divadelní hrou Výšiny (2002), prozaicky novelou Zimní kniha o lásce (2014). Vydala také knižní rozhovor s Květou Legátovou Návraty do Želar (2005). V roce 2016 jí vyšel tekutý román Berlínský zápisník. Ve stejném roce obdržela Česko-německou novinářskou cenu za rozhlasový esej a Cenu Mileny Jesenské za reportáž. Následovaly knihy Ostrovy (2019) a Utrpení a jiné žánry (2022).

Pan Nikdo a bílá tma vyšel v roce 2022 v nakladatelství Baobab s ilustracemi Darji Čančíkové. Její knihy a další texty jsou přeloženy do němčiny, maďarštiny, angličtiny, polštiny, chorvatštiny či ukrajinštiny. Se svými dvěma dcerami žije v Berlíně.

 

Dora Kaprálová

Pan Nikdo a bílá tma

Cena CD: 249 Kč

Celkový čas 50:11

Hrají: Jiří Vyorálek, Petra Bučková, Ráchel Gojdová a Žofie Hánová

CD vyšlo za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

Více infa: www.radioteka.cz

 

Foto: Radioservis