Zpěvačka Lucy Junk přilétá, aby si splnila sen

Je krásná, talentovaná, ale hlavně nerada stojí na jednom místě. Zpěvačka Lucie Junková tráví už půl roku ve Spojených státech, kde má už roky svůj druhý domov. A ačkoliv má v plánu i tam prorazit se svým zpěvem, zatím využívá především své místní znalosti, kdy sama procestovala silnice z východního pobřeží na západní křížem krážem. A o své zkušenosti se nebojí podělit.

V Česku má sice Lucie Junková rozjetou hudební kariéru, rozhodně ale nezahálí. Už jedenáct let je totiž jednou nohou doma ve Spojených státech, kde se jí podařilo rozjet cestovní kancelář, které se věnuje, když zrovna ve studiu neskládá.

„V New Yorku musíte pracovat osmnáct hodin denně, šest dní v týdnu, abyste zvládli to, co ostatní. V Čechách mě přijde, že lidé poslední dobou pracovat moc nechtějí. Když se naučíte tady v USA fungovat, můžete mít opravdu vše,“ říká Lucie, která se netají tím, že by jí nevadilo žít za oceánem.

„Stále to zvažuji, ale nikdy by to nebylo na trvalo bez návratu do České republiky. Pendluji sem tam a jsem cca půl roku z roku v USA a půl roku v ČR. Ameriku miluju, ale když jsem tady v Americe, chybí mi Česko. Kdybych řekla, že ne, lhala bych,“ vysvětluje zpěvačka, které se tam podařilo rozjet slušně fungující cestovní kancelář, která svým klientům nabízí exkluzivní služby.

„Máme cestovní kancelář, u které trvalo dlouho než jsme získali všechna povolení. Upřímně to začalo tak, že před deseti lety nebyly vůbec zpáteční letenky za dobrou cenu do USA. Tehdy na mě vyskočila letenka s odletem do New Yorku a návratem z Los Angeles. Letenka s odletem ze stejného místa stála tehdy hrozně moc, nějak jako dneska letenka do Austrálie. Plánovali jsme, zda jsme schopni to přejet a odletět pak do ČR. Že to aspoň procestujeme. Když jsem to řekla známým, všichni byli nadšeni, protože mnoho lidí nemá rádo lítání. Po přejezdu jsme zjistili, že to není levná záležitost, ale začali jsme nabízet pobyty, které jiné CK nemají. A lidí to vyhledávají. Nabízíme kompletní servis, včetně programu na dva až tři týdny,“ popsala Lucie s tím, že nikdy neměla v plánu provozovat klasickou cestovní kancelář.

„Nabízíme pobyty s programem v Chorvatsku – konkrétně moderátorské, modelingové a make-up workshopy, v nabídce máme Itálii, USA – New York, Californii, přejezd napříč USA – dva nebo tři týdny na základě vybrané trasy, Západ USA, Východ USA, Připravujeme Kanadu, Maledivy a Švédsko,“ dodala Junková, která nabízí jenom to, co prožila na vlastní kůži.

„Než jsme začali nabízet klientům, tak jsme to přejeli napříč osmkrát, pokaždé jinou trasou, abychom věděli, co můžeme nabízet. Klienti urazí pět až deset tisíc kilometrů dle náročnosti trasy a někdy i více. Záleží na výběru pobytu,“ dodala Junková, která je známá především pod pseudonymem Lucy Junk.

Již za několik dní vrací do Česka, kde ji čeká náročný program v podobě příprav soutěži Tvář roku, Dáma České republiky, Gentleman & Žena České republiky.

A tím to nekončí. Plánuje také velký filmový projekt, který by ráda brzy začala natáčet. „Jedná se o českou komedii s pracovním názvem Dovolená. A koncem října se opět vracím do USA,“ popsala své plány Lucie, která ale rozhodně nechce zanedbávat svou hudební kariéru, které se věnuje od svých šesti let. „Nové písničky bych ráda představila po svém návratu,“ slibuje všem fanouškům Junková.

Foto: Archiv Lucy Junk