K nedožitým 85. narozeninám Karla Gott vychází to nejlepší na vinylu

Supraphon 28. června 2024 vydává 2LP To nejlepší z nejlepšího 1964–2019 legendárního Karla Gotta. Tato speciální kompilace, připravená k jeho nedožitým 85. narozeninám, představuje vinylové finále jubilejního hitového projektu, který byl zahájen již v roce 2019 14CD-boxem Singly / 300 písní z let 1962–2019 a také 4CD kompletem 80 největších hitů z let 1964–2019.

Dvě LP desky nabízejí celkem šestadvacet pečlivě vybraných písniček, které reprezentují nezapomenutelnou kariéru Karla Gotta. Výběr zahrnuje jeho první hit Měsíční řeka z roku 1964 až po písničku Jdi za štěstím, kterou Karel Gott nahrál jako poslední před pěti lety v červnu 2019. Tento výběr je oslavou jeho mimořádného hlasu a hitových melodií, které šest dekád definovaly českou populární hudbu. Nový vinylový remastering dodává zvuku čistotu a hloubku a obal alba, zdobený fotografiemi Lenky Hatašové, a podrobné anotace ke každé skladbě poskytují posluchačům bohatý kontext.

Vzhledem k omezené stopáži dvou LP desek je výběr nevyhnutelně limitovaný, ale producent, který měl k dispozici širší sestavu nahrávek posvěcenou samotným Karlem Gottem, zajistil, že každá píseň na albu je skutečným klenotem. Toto album je pro všechny, kteří si přejí mít doma unikátní vzpomínku na jedinečného umělce, kterým Karel Gott bezpochyby byl.

Dvoj-vinyl Karel Gott – To nejlepší z nejlepšího 1964–2019 vyjde u Supraphonu již v pátek 28. června 2024.

 

TEASER: https://www.youtube.com/watch?v=KixM-Dsc0lw

 

MULTILINK: https://KarelGott.lnk.to/ToNejlepsiZNejlepsiho1964-2019PR

 

Tracklist:

LP1:

Měsíční řeka (Moon River) / Tam, kde šumí proud / Oči sněhem zaváté / Dotýkat se hvězd / Trezor / Pošli to dál / C´est la vie / Bum, bum, bum / Čas růží(Delilah) / Lady Carneval / Hej, páni konšelé / Láska bláznivá / Když jsem já byl tenkrát kluk (Yesterday When I Was Young – Hier encore) / Kávu si osladím

 

LP2:

Přijela pouť / Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš? / Dívka z obrazu / Kam tenkrát šel můj bratr Jan (All by Myself) / Stokrát chválím čas (Sometimes When We Touch) / Když milenky pláčou (Annie´s Song) / Zůstanu svůj (Du wirst es sein) / Krev toulavá / Když muž se ženou snídá / Být stále mlád (Forever Young) / Srdce nehasnou (feat. Charlotte Ella Gottová) / Jdi za štěstím (edit 2020)

 

Foto: Supraphon / Lenka Hatašová