Viktorín Šulc – Démon v mém srdci

Nakladatelství Epocha vydává nový titul: Viktorín Šulc – Démon v mém srdci. Sedmý svazek edice Victima má podtitul Panoptikum sexuálních vražd II. Druhý svazek pentalogie Panoptikum sexuálních vražd o historii tuzemské sexuální vraždy postihuje případy z let 1983 až 1992. Znovu tak před čtenářem ožijí kauzy spartakiádního škrtiče Straky, »cesťáků s vraždou« Kotta a Kutílka nebo krvavé smrti matky a dvou dospělých dcer ze středočeského Klučova, objasněné po třinácti letech.

Démon v mém srdci
Jako v dramatickém detektivním románu, nabitém ovšem jen autentickými momenty, budeme krok za krokem sledovat průběh krvavého činu (kapitola Pan Neviditelný), prozkoumáme zvrácené libido na první – klamavý – pohled tuctového človíčka (Prošel si uličkou hanby), prožijeme napínavé okolnosti zločincova dopadení (Přípitek se smrtí)… Ale taky se podělíme s muži zákona o jejich neúspěchy, které vedly k dalším vraždám (Výhoda orientačního běžce).
Závěrečná kapitola Dvě strany stejné mince? pak logicky patří přelomovému případu, ve kterém neznámý pachatel posmrtně odňal oběti vnitřní orgány. Opravdu neznámý? Nebo v průhonickém parku zazněly akordy půl roku staré ostravské vraždy? Každopádně v květnu 1992 dostala sexuální vražda novou deviantní dimenzi. Nic už není nemožné…
Všechny případy opět provázejí samostatné komentáře zkušených kriminalistů.

O autorech:
Viktorín Šulc se narodil v roce 1951 a vystudoval FAMU. V roce 2000 zvítězil v soutěži České televize o nejlepší detektivní scénář titulem Muž, který vycházel z hrobu, na kontě má další televizní filmy: Agentura Puzzle, Všichni musí zemřít, Škodná, Hrobník a Stín smrtihlava. Napsal také několik scénářů pro seriál Kriminálka Anděl. Kniha Příští stanice: Smrt získala cenu AIEP jako nejlepší česká detektivka v roce 2004.

Plk. Jiří Markovič se narodil v roce 1942 a k policii nastoupil v roce 1964 ve Zlatých Horách v bruntálském okrese, časem se ale stalo působištěm hlavní město. Spolu s případem vraždy na Hostivařské přehradě byl v roce 1977 převelen na 1. oddělení pražského Odboru vyšetřování, tedy na oddělení vražd. Deset let pracoval jako vyšetřovatel, externě vystudoval vysokou školu. Téma jeho diplomové práce znělo Sadismus v souvislosti s vyšetřováním a dokazováním vražd. Později dlouho působil ve funkci šéfa zmíněného odboru, do důchodu odešel přesně, když se zásadně lámala čísla letopočtu, tedy 31. prosince 1999. V roce 2015 byl prezidentem policie české republiky oceněn za celoživotní boj se zločinem.

Edice Victima je zaměřená na populárně naučnou literaturu z oblasti kriminalistiky, kriminalistické historie a na memoáry těch, jejichž profese byla tím či oním způsobem spjata s objasňováním zločinů, především vražd.

Démon v mém srdci
Autor: Viktorín Šulc
Formát: váz. s přebalem, 140 x 205 mm
Počet stran: 592 stran + fotopříloha
Pořadí v edici: 7. svazek
Cena: 549,- Kč
Cena E-knihy: 249,- Kč

Foto: www.epocha.cz

FB_post_chalupari