R. L. Mathewsonová – Hra s láskou

Jelikož pořád kašlu a smrkám, dostala jsem chuť na něco oddychového, nejlépe romantiku. V mém záložním komínku knih jsem si vybrala tuto a hurá na ni. Kniha skoro splnila mé očekávání. Byla čtivá, vtipná, měla šmrnc a ke konci slaďák jako hrom.

hra s láskou
Příběh se mi ze začátku líbil nejvíc. Měl lehký vtip a kouzlo jemné romantiky, kdy dvojce se hezky pomalu sympaticky a s humorem sbližuje. Ve třetině jsem si uvědomila, že mi leze něco na nervy. A já vám řeknu co. Je to přezdívka, kterou vymyslel Jason pro svou lásku Haley. Nesnáším hmyz a představa, že mi pořád někdo říká kobylko, mě děsí. V tu chvíli si představím zelenou malou potvoru s velkýma nohama a mám po romantice. Slovo kobylka mi teda pěkně kazilo čtecí zážitek. Kobylka. Brrrr. No budiž, to je můj problém. Ale proč autorka z pohodové, normální ženy učitelky, která má ráda sport, zábavu, k tomu ráda peče, proč z ní udělala ke konci hloupou sobeckou husu, která v ten moment nepřemýšlí. Tak by se možná zachovala náctiletá sobecká holka, která křičí já, já, jenom já. A ne třicetiletá žena v normálním životě. Asi na dvaceti stránkách mi Helay lezla šíleně na nervy. Závěr to vše spravil. Přesto po přečtení mám pocit, že to nebylo tak dobré, jak by mohlo. Příběh měl skvěle našlápnuto, pak si zvrtl nohu v díře. Po přiložení ledu na bolavé místo, chůze pokračuje, ale opatrně. Takže kniha je lepší průměr. Líbila se mi, pobavila, ale unesená z ní nejsem. Doporučila bych ji romantikům, kteří mají rádi přeslazený čaj s kapkou rumu, jenž pobaví. 
A o čem kniha je? Haley ve svých dvaceti devíti letech je šťastná ze svého domku a nešťastná ze svého hezkého souseda Jasona. Připadá ji jako hulvát křížený s neandrtálcem. Pro svou povahu, která nemá ráda konflikty, vždy před Jasonem uteče. Bod, kterým to již nevydržela a přestala mlčet, bylo zničení její tulipánové zahrádky, jejíž cibulky ji věnovala milovaná babička. To Haley rozzuřilo na takovou míru, že Jasona konečně seřvala. A tak začalo jejich přátelství, plné hašteření a objevování. Haley chce najít lásku na celý život a ví, že Jason si chce užívat. Jason poznává, že ho holky na jednu noc už nebaví a líbí se mu trávit veškerý čas s Haley. Ale on přece není pro Haley dost dobrý nebo ano? Je to typická pohádka, ale proto mě to baví. Mám ráda dobré konce. Někdy je fajn, jen tak si číst a nečekat napětí a hrůzy. Kniha splnila mé očekávání až na dvě výjimky, které jsem již zmínila. Hodnotím ji na tři hvězdičky z pěti.

Foto: Nakladatelství Mladá fronta