Hiro Kamigaki – Bludiště: staň se soukromým detektivem

Můj syn má rád od malička úkoly, kde se mají najít rozdíly mezi dvěma obrázky nebo kde je nějaké bludiště a má logicky poznat, jak se dostat ven. Proto mě velmi zaujala tato kniha, která je pro něj jako dělaná. Už ji dostal a ze začátku v ní pořád ležel a hledal. Baví ho to. Takže pokud máte děti, které mají rády takové úkoly, mám skvělý tip na dárek od ježíška.

bludiste

Kniha obsahuje 35 stran. V úvodu je napsáno přesně, jak se hraje. Je ukraden bludný kámen. Jsou zde představené hlavní osoby, což jsou Pierre – bludišťový detektiv a Pan X – záhadný zloděj. Na každé straně je detailně vyobrazena nějaká scéna. Je zde krátký popis toho, co se stalo a nápovědy, kde cesta vede. Vaším úkolem je najít trasu, kudy běžel zloděj. Vždy je vyobrazen začátek cedulkou start a konec cedulkou goal. Na konci knihy je i klíč, kde je ukázaná správná cesta a děti poznají, jestli vše vyluštili správně.

Je to celkem náročné i pro mě, protože vše je malé a vy musíte opravdu hledat. Takže přes muzeum se dostanete do strašidelného hradu, na moře, do dolu až skončíte v posledním velkém bludišti, které je už pro opravdu vycvičené oko a bystrou mysl.

Je zde 15 bludišť, kterými se musí projít, aby se našel kámen.

Kniha se mi moc líbí, i mému synovi. Ale je hodně specifická, takže ne každého bude bavit. Musíte znát svoje děti a vědět, co je zajímá. Pro malé hledače ji vřele doporučuji.

Knihu si můžete koupit zde, kde je i ukázka:

https://www.grada.cz/bludiste-stan-se-soukromym-detektivem-8631/

Hodnocení: 80%

Foto: Nakladatelství Grada


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353