Dobrá zpráva pro knihomily: Je tu internetové knihkupectví Zlatéknihy.cz

V polovině dubna bude spuštěno nové internetové knihkupectví Zlatéknihy.cz, které může změnit knižní trh od základu. Čtenářům přinese garantované nižší ceny o 25 procent a nakladatele osvobodí od rabatu.


Knihy se v posledních letech staly poněkud předraženou komoditou. Čtenáři již nenakupují knihy v tak hojné míře jako dříve. Nakladatelé nemohou snižovat ceny ani v recesi, protože jsou blokováni vysokými rabaty prodejců. O rostoucím DPH ani nemluvě. Velcí distributoři požadují běžně 50 procent.
Proto vzniklo nové internetové knihkupectví Zlatéknihy.cz, které je založeno na přímém prodeji. Nakladatelé neodvádí žádný rabat a knihy posílají sami na dobírku. Současně se tím zbavují dalších dvou nočních můr – komisního prodeje a pozdního placení faktur.
A nyní ta dobrá zpráva pro čtenáře. Nakladatelé se o tento nečekaný profit podělí se čtenáři. Garantované ceny nižší alespoň o 25 procent než ceny doporučené tak vlastně ani nejsou slevou, ale systémovou součástí nového obchodního modelu. Prodej knih bude zahájen 16. dubna.


Opět převáží duchovní rozměr knih. Knižnímu trhu bude navrácen bývalý lesk. Nakladatelé nepřestanou udivovat čtenářskou obec rozmanitostí svých nabídek a Češi budou i nadále patřit k největším čtenářům na světě.

Foto: JaS nakladatelství