Tenorista Metropolitní opery Charles Castronovo vystoupí v Ostravě

Po velkém úspěchu koncertu Verdi gala má Národní divadlo moravskoslezské na programu 5. dubna další výjimečné představení: Bohéma gala nabídne divákům nevšední zážitek díky exkluzivnímu obsazení. V roli básníka Rodolfa se představí jeden z nejrespektovanějších tenoristů současnosti Charles Castronovo, který se po roce vrací do Národního divadla moravskoslezského.


„V Ostravě jsem vystoupil už loni v inscenaci Gounodovy opery Romeo a Julie a představení jsem si tehdy opravdu vychutnal. Inscenace měla cit pro dílo, ale také vystihovala současnost. Ostravské nastudování Pucciniho Bohémy je také modernějším pohledem na nesmrtelný operní příběh a to se mi moc líbí. Těším se na všechny kolegy!“ uvedl Charles Castronovo.
V dalších rolích vystoupí Morenike Fadayomi (Mimì), Aleš Jenis (Marcello), Jana Šrejma Kačírková (Musetta), Richard Šveda (Schaunard) a další. Představení bude dirigovat Robert Jindra.

Bohéma gala je na programu 5. dubna 2013 v 18.30 hodin v Divadle Antonína Dvořáka.

V prodeji je také limitovaný počet galavstupenek, jejichž majitelé budou o přestávce pozváni do ředitelského salónku na občerstvení a přátelské setkání s ředitelem Národního divadla moravskoslezského Jiřím Nekvasilem a hudebním ředitelem opery Robertem Jindrou. Po skončení představení budou pak držitelé těchto galavstupenek pozváni do foyer 1. balkónu na setkání se sólisty tohoto slavnostního večera.

Kdo je Charles Castronovo?
Charles Castronovo se narodil v New Yorku. Již od začátku své operní kariéry zpíval v nejvýznamnějších operních domech po celém světě. Debutoval v Los Angeles Opera, kde vytvořil řadu významných rolí a odzpíval více než sto představení. Poté byl angažován do Metropolitní opery v New Yorku, kde vystoupil v inscenacích oper Sedlák kavalír, Fidelio, Tristan a Isolda a Manon. Následovalo angažmá v Pittsburgh Opera, kde poprvé vystoupil v rolích Dona Ottavia v Mozartovu Donu Giovannim, Ernesta v Donizettiho Donu Pasqualovi a Fausta ve stejnojmenné Gounodově opeře. V Evropě vytvořil například Fentona ve Verdiho Falstaffovi (Paříž, Toulouse a Brusel), Dona Ottavia (Berlín), Belmonta v Únosu ze serailu (Salcburk), Ferranda v Così fan tutte (Londýn, Monte Carlo, Vídeň a Berlín), Tamina v Kouzelné flétně (Vídeň, Paříž), Nemorina v Nápoji lásky (Berlín, Vídeň) a Alfreda Germonta v La traviatě (Londýn, Berlín, Janov).

Foto: Národní divadlo moravskoslezské