Třetí ročník výstav v Divadle Antonína Dvořáka zahájí malíř Jiří Kuděla

Již třetí sezónu pokračují výstavy děl v Galerii současné malby ve foyeru Divadla Antonína Dvořáka. Letošní sezóna bude zahájena výstavou Jiřího Kuděly. Umělec, malíř a pedagog katedry malby Fakulty umění Ostravské univerzity v Ostravě Jiří Kuděla, původem ze Zlína, patří již mezi střední generaci a na ostravské scéně je jeho dílo dobře známo. Samostatně vystavoval již v několika galeriích, jako jsou (či byly) např. Výstavní síň Sokolská 26, Galerie Jáma 10, Galerie Černý pavouk, Galerie Červený kostel, Galerie Dole, Galerie Langův dům a další. Účastnil se řady kolektivních výstav v České republice i v cizině.

Vystava 1
V Divadle Antonína Dvořáka bude představena výstava obrazů s názvem Uni/formy, která nabídne expozici netradičních portrétů a interiérových konfigurací. „Pomocí široké škály technických a formálních přístupů se snažím původní konvenčně malovanou či nafocenou podobiznu přetvářet. Přidáváním vrstev, rastrováním, prací s šablonami a s náhodou ji zbavuji konkrétnosti. Zvoleným konceptem se dostávám až k ‚portrétu‘ jako zobecněné otevřené struktuře, jež tematizuje především samotnou malbu. Záměrem je poukazování na téma identity a identifikace v dnešním mnohovrstevnatém a složitém světě,“ říká o své tvorbě Jiří Kuděla.

Vystava 2
„Jiří Kuděla je uhranut bohatstvím tvarů, jejich strukturou a barvou. Svou fascinaci beze zbytku ve svých obrazech uplatňuje a rozvíjí,“ uvádí kurátor výstavy Martin Klimeš: „Jeho postavy nebo portréty nejsou popisným realismem, ale jsou malovány se zřejmým požitkem a především jsou lukulskými hody, při nichž namísto vybraných pochoutek nám malíř servíruje divoké tvary, bohaté textury, dynamické proměny, neobvyklé povrchy, náhlé metamorfózy, ale i tajemství a napětí,“ dodává.

Vystava 3
Vernisáž k výstavě s názvem UNI/FORMY se uskuteční 7. září v 18 hodin v Divadle Antonína Dvořáka. Výstava bude otevřena vždy hodinu před představením až do 29. října 2015.

Foto: Archiv

FB_post_chalupari


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353