Na Palmovce se dějí věci!

Letní hraní nejen v Azylu78, Libeňské pašije načtené herci a exkluzivními hosty, natáčení inscenace v rámci projektu Brejlando nebo stream koncertu či zkoušení nové hry, to vše se děje za zavřenými dveřmi Divadla pod Palmovkou.

V létě se bude stanovat na Výstavišti, v šapitó s názvem Azyl78! V něm se společně s dalšími divadelními scénami zabydlí také Divadlo pod Palmovkou. Plánuje pro diváky zahrát nejoblíbenější pecky z Palmovky: Žítkovské bohyně, Bezrukého Frantíka, Pusťte Donnu k maturitě! a 294 statečných. A pozor! Zájemci nepřijdou ani o romantiku v podobě Zamilovaného Shakespeara, jehož uvedení v létě chystá divadlo přímo na Velké scéně. Těšit se můžete také na oblíbené inscenace OFF scény. O předprodeji na letní hraní bude Divadlo pod Palmovkou včas informovat.

Co takhle do divadla na koncert? Divadlo pod Palmovkou rozjelo skvělou koncertní řadu, na které vystoupili například Buty, Michal Prokop Trio, Lenka Dusilová nebo Robert Křesťan a Druhá tráva. Nyní má divadlo první on-line koncert. Stream koncertu zpěvačky Nadi Válové mohou diváci sledovat ve čtvrtek 8. dubna od 19 hodin na FB Divadla pod Palmovkou a Youtube kanálu Nadi Válové. Na svém prvním sólovém albu zpívá Naďa Válová písně s texty Michala Horáčka.

Víte, co je Brejlando? Pojďte zažít divadlo prostřednictvím virtuální reality. Na konci března se Divadlo pod Palmovkou zapojilo do projektu Brejlanda, který vzniká pod taktovkou kreativní skupiny Brainz Studios v koprodukci Magistrátu hlavního města Prahy.  V rámci tohoto projektu jsme na neobvyklých místech natáčeli úspěšnou inscenaci Pusťte Donnu k maturitě! Pomocí nejmodernější technologie a v zapůjčených brýlích doslova vniknete do sledování vybraného představení a ocitnete se v těsné blízkosti herců. Vyberete si i z jiných divadelních představení dalších pražských divadel. A jak to bude fungovat? Zakoupíte si lístek, kurýr vám domů přiveze brýle a show může začít. Další den dopoledne si kurýr brýle opět odveze. Vstupenky jsou již nyní v prodejní síti Goout. Tak co říkáte? To bude pecka stát kousek od Donny, Brandona nebo Dylana. A co teprve vedle Ivana Jonáka. Brejlando vám doslova splní sen.

Unikátní audionatáčení Libeňských pašijí jsme zažili v Divadle pod Palmovkou na konci března. Kromě herců z Palmovky načetli pašije vzácní hosté, které můžete vidět a slyšet v různých pořadech. Práce s hlasem při načítání hry pro ně byla novinkou. V rolích soudců uslyšíte divadelního dramatika, režiséra, herce, divadelního kritika, redaktora a rozhlasového publicistu Martina Macháčka, dále bývalého reportéra televize Nova a nynějšího »soudce« výrobků v pořadu TV Seznam A DOST! Jana Tunu a trojici doplňuje překladatel, žurnalista a cestovatel Tomáš Pivoda. Roli Anděla načetl novinář a redaktor Filip Titlbach působící v současné době v Deníku N, kde se věnuje pořadu Podcast Deníku N. Libeňské pašije jsou pro všechny k dispozici na audioplatformách Spotify, Soundcloud apod.

Sledujte FB a Instagram divadla, na audioplatformách a stránkách www.podpalmovkou.cz.

 

Foto: www.podpalmovkou.cz

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353