Zahrady Kláštera sv. Anežky České budou v létě žít hudbou

Divadlo Bravo! ve spolupráci s Národní galerií Praha otevřelo 30. května letní scénu nového cirkusu, pantomimy a akrobacie v nádherných gotických zahradách Kláštera sv. Anežky České v samotném srdci hlavního města. Letní sezonu zahájilo premiérou dlouho očekávaného akrobatického muzikálu NEBESA, který vznikl spojením novocirkusové skupiny Losers Cirque Company, uznávaného tanečního souboru 420PEOPLE a gospelového sboru Maranatha Gospel Choir. Roli šéfa nebeského korporátu představuje legenda českého showbusinessu Jiří Korn v alternaci s Petrem Jeništou. Program oživí koncerty Dana Bárty a skupiny Skety, hudební performance Vrány souboru Holektiv, další představení z repertoáru Lůzrů, workshopy párové akrobacie pro veřejnost nebo pohádky pro ty nejmladší. Letní scénu Divadla Bravo! mohou diváci navštívit do 27. července.

„Jako hlavní tahák letní scény jsme připravili akrobatický muzikál Nebesa. Ten vypráví příběh strážného anděla, který svými kroky rozhází pravidla nebeského korporátu a rozpoutá řadu událostí, které obrátí dění na nebi i na zemi vzhůru nohama. Na režii Nebes mě nejvíce bavilo pozorovat členy týmu v nových a pro mě občas i nečekaných rolích. Lůzři se učili zpívat, zpěváci z Maranatha Gospel Choir zase tančit, členové souboru 420PEOPLE pilovali akrobatické triky,” představuje Letní scénu Divadla Bravo! režisér akrobatického muzikálu a principál Losers Cirque Company Petr Horníček a dodává „Jsme moc rádi, že se nám po složité covidové době podařilo v tak krásném prostoru otevřít letní scénu, která nabídne nové zážitky! Kromě muzikálu a lůzrovských oblíbených představení se diváci díky naší spolupráci s dalšími umělci a soubory mohou těšit na spoustu akrobatických vystoupení, pohádky pro děti i hudební zážitky.“

Ústřední melodie muzikálu tvoří gospelové písně amerického skladatele a zpěváka BrianPierre Fentresse, který s Maranatha Gospel Choir spolupracuje.  „Je nám ctí a zároveň velkou výzvou, že zrovna naše gospelové písně se staly ústředním motivem pro vytvoření příběhu a choreografií tohoto nevšedního muzikálu. Děkujeme za vloženou důvěru tvůrcům a věříme, že i naše početná maličkost přispěje na jevišti ke skvělému kulturnímu a možná i duchovnímu zážitku,“ komentuje manažer Maranatha Gospel Choir Marek Jonczy.

Pokračování se 19. června dočká improvizační show Kmeny nepřekonatelné trojice hudebníků ve složení Dan Bárta, EnDru a JeN Hovorka. Nepředvídatelné melodie, které vzniknou přímo na místě, doplní freestyle vybraných tanečníků a odvážné triky akrobatů Losers Cirque Company. Uhrančivou podívanou dokreslí promyšlený lightdesign.

Poprvé v tomto roce v Praze vystoupí vokální těleso Skety. To představí své původní písně i několik novinek, které ještě jinde nezazněly, 16. června. Nevídaný hudební zážitek nabídne performance Vrány souboru Holektiv s živou hudbou v podání violoncellistky Terezie Vodička Kovalové, které se odehraje v magických prostorách dvoulodí kostela sv. Františka v areálu kláštera 15. června.

Návštěvníci si stejně jako v předchozích letech mohou na čerstvém vzduchu vychutnat vybrané kusy z repertoáru Losers Cirque Company nabité fantastickými triky, vyzkoušet lekce párové akrobacie a na své si přijdou i mladí diváci, pro které je připraven speciální program.

Během večerních představení je možné zakoupit občerstvení připravené oblíbeným pražským podnikem Bistro 8. Vstupenky na pohádky, pohybové workshopy, koncerty, a novocirkusová představení je možné zakoupit v systému GoOut. Kompletní program je dostupný na: www.divadlobravo.cz/letni-scena

Program letní scény

Květen

 1. 5. 19:30 – Nebesa – II. premiéra / akrobatický muzikál

 

Červen

 1. 6. 17:00 – Losers Academy / workshop párové akrobacie
 2. 6. 19:30 – The Loser(s) / nový cirkus
 3. 6. 19:30 – Kolaps / nový cirkus
 4. 6. 16:00 – Medvědí princ / pohádka
 5. 6. 19:30 – Nebesa / akrobatický muzikál
 6. 6. 17:00 – Losers Academy / workshop párové akrobacie
 7. 6. 19:30 – Nebesa / akrobatický muzikál
 8. 6. 16:00 – Letkyně / novocirkusová pohádka
 9. 6. 19:30 – Nebesa / akrobatický muzikál
 10. 6. 16:00 – Golem / pohádka
 11. 6. 17:00 – Losers Academy / workshop párové akrobacie
 12. 6. 19:30 – Konkurz / nový cirkus
 13. 6. 11:30 – obnaŽENA / nový cirkus
 14. 6. 19:30 – obnaŽENA / debata + nový cirkus
 15. 6. 20:00 – Vrány / nový cirkus
 16. 6. 19:30 – Skety / koncert
 17. 6. 20:00 – Dan Bárta & EnDru & JeN Hovorka feat. Losers Cirque Company / improvizační show Kmeny
 18. 6. 17:00 – Losers Academy / workshop párové akrobacie
 19. 6. 19:30 – Nebesa / akrobatický muzikál
 20. 6. 16:00 – Matěj a čerti / pohádka
 21. 6. 19:30 – Nebesa / akrobatický muzikál
 22. 6. 19:30 – Nebesa / akrobatický muzikál
 23. 6. 16:00 – Superkluk / pohádka
 24. 6. 19:30 – Nebesa / akrobatický muzikál
 25. 6. 17:00 – Losers Academy / workshop párové akrobacie
 26. 6. 19:30 – Nebesa / akrobatický muzikál
 27. 6. 19:30 – Nebesa / akrobatický muzikál

 

Červenec

 1. 7. 19:30 – Nebesa / akrobatický muzikál
 2. 7. 17:00 – Losers Academy / workshop párové akrobacie
 3. 7. 19:30 – Nebesa / akrobatický muzikál
 4. 7. 19:30 – Nebesa / akrobatický muzikál
 5. 7. 19:30 – Konkurz / nový cirkus
 6. 7. 17:00 – Losers Academy / workshop párové akrobacie
 7. 7. 19:30 – Konkurz / nový cirkus
 8. 7. 19:30 – Nebesa / akrobatický muzikál
 9. 7. 17:00 – Losers Academy / workshop párové akrobacie
 10. 7. 19:30 – Nebesa / akrobatický muzikál
 11. 7. 19:30 – Nebesa / akrobatický muzikál

O Losers Cirque Company

Skupina Losers Cirque Company má svůj počátek v televizním pořadu Česko Slovensko má talent. Dvojici ve složení Petr Horníček a Zdeněk Moravec se podařilo první ročník talentové soutěže vyhrát. Postupně rozšiřovali svou uměleckou činnost a do paměti diváků se zapsali například bláznivým kabaretem Lidoskop. Později začali vystupovat s dalšími akrobaty a tanečníky a vznikla jejich první inscenace The Loser(s), podle které si začali říkat Losers / Losers Cirque Company. Nyní mají díky spolupráci s vyhlášenými umělci z dalších oborů ve svém repertoáru na deset celovečerních vystoupení, se kterými pravidelně vystupují u nás i v zahraničí. Losers mají na svém kontě i ocenění Herecké asociace, která Petra Horníčka zařadila do nominace na Ceny Thálie za mimořádný výkon v inscenaci EGO. V současné době obnovují tradici Branického divadla, které provozují pod názvem Divadlo Bravo!

 

O inscenaci

Divadlo Bravo! bude mít už po třetí letní scénu v samotném srdci hlavního města. Ve spolupráci s Národní galerií Praha přiravilo pestrý program pod širým nebem, v magických gotických zahradách Kláštera sv. Anežky České, který si diváci mohou užít od května do července.

V rámci letní scény poprvé představí novinku, originální akrobatický muzikál Nebesa, který vznikl spojením novocirkusové skupiny Losers Cirque Company, tanečního souboru 420PEOPLE a pěveckého sboru Maranatha Gospel Choir. V hlavní roli se představí Jiří Korn v alternaci s Petrem Jeništou.

 

Více infa: www.divadlobravo.cz

 

Facebook: https://www.facebook.com/divadlo.bravo

 

Instagram: https://www.instagram.com/bravo.divadlo/

 

Foto: www.piaristi.cz / Zuzana Bonisch