Střílejte z posedu, projeďte se na velbloudovi a užijte si kuchařskou show Marcela Ihnačáka

Historická hasičská stříkačka, lovečtí psi nebo stloukání másla a mnoho dalšího zažijí návštěvníci žďárského zámku v sobotu 29. září od 10 do 18 hodin na jediné akci tohoto typu v Česku, Dni venkova. Letošní ročník se bude týkat tématu sucha, které u nás panuje. Proto bude k vidění velbloud.

TZ_Střílejte z posedu, projeďte se na velbloudovi a užijte si kuchařskou show kuchaře Marcela Ihnačáka - zažijte Den venkova na zámku ve

Do Dne venkova jsme letos promítli aktuální téma – sucho. Akce tak přinese i netradiční aktivity. Hlavní je ale stále dnešní život na venkově, jak Kinští pečují o lesy, rybníky i pole. K vidění bude třeba kmenová pila, tažní koně, lovečtí psi a další zvířata. S některými bude možné se i pomazlit. Návštěvníci mohou chytat pstruhy ve středověkých sádkách nebo péct jablka a brambory. Jak na staročeská jídla v netradiční podobě známý kuchař Marcel Ihnačák,“ vyjmenovává jen zlomek programu Lucie Herberová, marketingová ředitelka žďárského zámku.

TZ_TZ_Střílejte z posedu, projeďte se na velbloudovi a užijte si kuchařskou show kuchaře Marcela Ihnačáka - zažijte Den venkova na zá (2)

»Venkovské« cestování

K venkovu patří i kultura. Areálem zámku se ponesou lidové písně, ke kterým zatančí lidé v krojích. Součástí kultury je i cestování. „Na Žďársku je pár unikátů. Třeba traktor, se kterým se vydali až k Balatonu nebo motorky Pionýr. S těmi dojeli až do Chorvatska. Nudit se nikdo nebude. Díky stromolezcům se zájemci dostanou na strom, bude se jezdit na bryčce i samotném koni. Pro děti máme přichystané dílničky, budou třeba vyrábět ptačí budky. Hlad zaženou rybí a zvěřinové speciality. Chybět nemůže jarmark,“ láká Herberová.

TZ_TZ_Střílejte z posedu, projeďte se na velbloudovi a užijte si kuchařskou show kuchaře Marcela Ihnačáka - zažijte Den venkova na zámku

Život na zámeckém panství

Patříme ke světovým unikátům. Chod původního cisterciáckého kláštera, dnešního zámku, totiž funguje dodnes na stejných principech, a to už od 13. století. Stále provozujeme hospodářství, v areálu najdete školu, církevní stránkou je bazilika. O přírodu pečujeme s respektem,“ říká majitel zámku Constantin Kinský.

Facebook: www.facebook.com/zamekzdar

Foto: www.zamekzdar.cz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353