Rockwool zateplil unikátní chatu pro horolezce ve slovinských alpách

Na úpatí 2532 metrů vysoké slovinské hory Skuta stojí originální dřevěná chata pro horolezce. Na třetí největší vrchol Kamnišských Alp musela části přístřešku dopravit pomocí vrtulníku slovinská armáda. Horská chata je kompletně zateplená izolací Rockwool.

Foto_Chata_4
Horský přístřešek se skládá ze tří pokojů, vstupní prostor slouží pro uskladnění a přípravu jídla, další větší místnost je společenská a objekt uzavírá kompaktní ložnice, ve které může najednou přespat až osm horolezců nebo turistů.

Foto_Chata_2
Chatu situovanou na okraji skalní stěny navrhli přední slovinští architekti Spela Videcnik a Rok Oman ze studia OFIS. Konstrukci horského příbytku vymysleli studenti Harvardské univerzity. Ta je k zemi ukotvená za pomocí kovových kloubů, aby odolala drsným podmínkám vysokohorského klimatu.

Foto_Chata_3
Na celé vnější stěně, střeše a podlaze je použitá kvalitní tepelná a protipožární izolace Rockwool Airrock ND, která je vhodná do těchto nestabilních klimatických podmínek s velkými teplotními výkyvy a extrémním počasím.

Foto_Chata_5

Foto: Rockwool; Anže Čokl, anzecokl.com

1920x1080px_osudy_hvezd


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353