Pošlete Ježíška pro dárky do trojské botanické zahrady

První adventní svíčka se už rozhořela a většina z nás přemýšlí, čím o Vánocích udělá radost svým blízkým. Botanická zahrada hl. m. Prahy proto připravila nabídku dárkových poukazů, vstupenek i drobností, které potěší nejen milovníky rostlin. Pokud si i u vás Ježíšek láme hlavu nad letošní nadílkou, pošlete ho pro inspiraci do botanické. Vy si pak můžete čekání na Vánoce zkrátit příjemnou procházkou zimní zahradou. Venkovní expozice jsou v zimním období přístupné denně od 9 do 16 hodin zdarma.

skleník Fata Morgana v noci

Vánoce jsou svátky klidu a rozjímání. Botanicka zahrada v pražské Troji je tím ideálním místem, kde si vychutnáte jak adventní očekávání, tak i vánoční pohodu. Po příjemné procházce venkovními expozicemi a návštěvě tropického lesa ve skleníku Fata Morgana si tu můžete zakoupit i dárky pro své příbuzné či známé.

S koncem roku jsme rozšířili nabídku našich upomínkových předmětů. Chtěli jsme, aby byly nejen krásné, ale i užitečné. Nově máme například praktický USB flash disk či powerbanku,“ říká Bohumil Černý, pověřený řízením Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Botanická zahrada hl. m. Prahy připravila nabídku vánočních dárků:

Chcete se blýsknout dárkem u maminky či tchyně?

Potěšte je letos originálním dárkem a věnujte jim poukaz na procházku botanickou zahradou v doprovodu průvodce. Zavítat mohou do jakékoliv části zahrady dle vlastního výběru a dozvědí se mnoho zajímavostí ze života rostlin. Doprovod školeného průvodce na jeden okruh a skupinu vás bude stát 250 korun na hodinu plus vstupné do botanické zahrady. Dárkové poukázky na prohlídky expozic objednávejte e-mailem na poukazy@botanicka.cz.

powerbanka (1)

Zabodujte u tatínka či tchána

Víte, že vína z vinice sv. Kláry v Botanické zahradě hl. m. Prahy každoročně získávají mnohá ocenění na soutěžích v České republice i v zahraničí? Překvapte milovníky vína a nechte je odhalit tajemství výroby vína v Botanické zahradě hl. m. Prahy. Prohlédnou si expozici výroby vína s průvodcem a návštěvu zakončí ochutnávkou vína z místní vinice. Dárkový poukaz zahrnuje navíc i vstup do botanické zahrady. Cena se vstupem do venkovních expozic je 780 korun za dvě osoby. Cena se vstupem do venkovních expozic a skleníku Fata Morgana pro dvě osoby je 910 korun. Dárkové poukázky na prohlídky expozice výroby vína objednávejte e-mailem na poukazy@botanicka.cz. Pokud chcete poukaz darovat jako vánoční dárek, je třeba objednávku uhradit nejpozději do 15. prosince 2017.

Víno z vinice sv. Klára - dárkové balení (10)

Večer pro milovníky vína

Vymýšlíte program pro svou drahou polovičku a všude jste už byli? Máme pro vás tip. Pozvěte svou milou či milého do Botanické zahrady hl. m. Prahy na večer spojený se speciální degustací snoubení vín z vinice sv. Kláry s vybranými delikatesami. Ochutnáte 6 vzorků vín spolu s 6 druhy sýrů, paštik a dalších dobrot. Vybírat můžete z následujících termínů: 18., 24. a 30. ledna vždy od 19 hodin. Dárkové poukazy v ceně 420 korun za osobu na vybraný termín objednávejte e-mailem na eliska.muchnova@botanicka.cz.

Poukazy

Hledáte dárek pro obchodní partnery?

Dáváte svým obchodním partnerům víno a přemýšlíte, která byste vybrali tento rok? Určitě neuděláte chybu s vínem z vinice sv. Kláry vyrobeným v trojské botanické zahradě, které si můžete nechat zabalit do dárkové krabičky. Vybírat můžete z bílých, růžových i červených vín. V nabídce je rovněž víno slámové a matolinové pálenky. Místní vína dosahují díky ideální poloze vinice sv. Kláry pravidelně vysoké kvality a jsou oceňována na soutěžích v České republice i v zahraničí. Zakoupíte je pouze ve Vinotéce sv. Klára umístěné ve viničním domku v srdci vinice sv. Kláry.

Nový USB flash disk (2)

Dárky pro každého

Jednadvacáté století je bezpochyby stoletím techniky a botanická zahrada nemůže stát stranou. Před koncem roku proto nabídku dárkových předmětů obohatily nové a poněkud netradiční propagační předměty. Jsou krásné i užitečné zároveň. Atraktivní je zejména USB flash disk za 249 korun a powerbanka za 299 korun.

Nový USB flash disk má tvar kreditní karty, a skvěle tudíž padne do přihrádky ve vaší peněžence, důležitá data tak můžete mít stále u sebe. Zdobí ho oboustranný fototisk na skle a jeho design určitě potěší všechny milovníky rostlin.

Powerbanky jsou dnes velice oblíbené, ale často příliš velké a těžké. Nová powerbanka z botanické má praktický tvar, umožní dvě plná nabití vašeho mobilního telefonu a je vhodná pro smartphony i iPhony. Navíc ji také zdobí potisk s motivem rostlin. Oba předměty zakoupíte v pokladně skleníku Fata Morgana.

Ani letos v nabídce dárkových předmětů nechybí reprezentativní nástěnný kalendář pro rok 2018. Představuje fotografie z archivu trojské botanické zahrady, které ilustrují kouzla proměny expozic v průběhu roku. Zakoupit jej můžete ve skleníku Fata Morgana a ve Vinotéce sv. Klára za 110 korun.

flashdisk

Drobnost, která potěší – dárková vstupenka do botanické zahrady

Pozvěte své blízké na prohlídku světa rostlin. Dárkové vstupenky do trojské botanické zahrady s platností jeden rok od data vydání zakoupíte ve všech pokladnách. Za dárkovou vstupenku zaplatíte totéž co za běžné vstupné. Nejste z Prahy? Objednávat si je můžete i na e-mailu miroslava.kasparova@botanicka.cz.

Kalendář akcí v trojské botanické zahradě v prosinci 2017

Americké pokojovky

4. 11. 2017 – 7. 1. 2018, 9–16 h., Fata Morgana

Téměř v každé domácnosti s jejími obyvateli žije nějaká tropická rostlina. Botanická zahrada v letošním roce představuje flóru amerického kontinentu a poslední výstava návštěvníkům prozradí, které rostliny připutovaly do našich bytů a kanceláří z tropických lesů Jižní a Střední Ameriky. A není jich málo, tropy Ameriky jsou totiž druhově nejbohatší oblastí světa.

Americké pokojovky (6)

Adventní rozjímání

16. 12., 13–16 h., kaple sv. Kláry

Zpříjemněte si čekání na vánoční svátky biblickým čtením a hraním nebo pěveckým vystoupením v útulné kapli sv. Kláry nad stejnojmennou vinicí. Po rozjímání se můžete zahřát ve viničním domku, který nabízí různé druhy vín z Vinice sv. Klára.

11_IMG_1365

Foto: Botanická zahrady hl. m. Prahy