Zdeněk Svěrák prožil Horkou neděli

V roce 2009 vyšel v Supraphonu dvojdiskový komplet s názvem Zdeněk Svěrák Povídky. Obsahoval šest příběhů ze stejnojmenné knihy, vydané nakladatelstvím Fragment, čtených autorem. Čtyři povídky se do tehdejšího vydání nevešly, a proto vycházejí nyní samostatně jako dvojalbum pod názvem Horká neděle aneb vynechané povídky. Tato nová vyprávění spojují překvapivé pointy, věrohodné a zajímavé osudy hrdinů, citlivě sdělené detaily a postřehy.

Zdenek-SVERAK_foto-Kubica_Martin
Křest audioknihy spojený s autogramiádou Zdeňka Svěráka se uskuteční 15. května v 14.30 hodin v rámci veletrhu Svět knihy Praha 2015 na stánku Supraphonu.
„Svým literárním dílem si Zdeněk Svěrák plní dávné přání z mládí být spisovatelem. Úspěch u čtenářů i posluchačů svědčí o tom, že své sny uskutečnil dobře. Nejen autorsky, ale i interpretačně dodává Zdeněk Svěrák svému výtečnému vyprávění humor, touhu a smyslnost, je schopný jemných nuancí v přesvědčivosti postav. Půvab této Svěrákovy práce spočívá v umění přesného vyjádření, v tajemství, erotickém vábení a vždy překvapivém závěru. Právem může být jeho dílo srovnáváno s tvorbou našich největších povídkářů,“ uvedla producentka Supraphonu Naďa Dvorská.

Project3:Layout 1
Zdeněk Svěrák za úspěšný prodej audioknihy Povídky a rovněž i za následující nahrávku Nových povídek získal v loňském roce Dvojnásobnou platinovou desku Supraphonu. Nová audiokniha Horká neděle aneb vynechané povídky, která obsahuje autorem načtené povídky: Podvodník; Tetřev; Fotograf a Horká neděle, dotvořil opět svojí osobitou hudbou Jaroslav Uhlíř. Na 2CD i digitálně vyšel titul koncem minulého týdne.

Foto: Supraphon


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353