Richard Pachman: Dobročinnost by měla být tichá

Skladatel a zpěvák Richard Pachman má nové Vánoční album. Připravil jej spolu s muzikálovou herečkou a zpěvačkou Ditou Hořínkovou. Jedná se už o Pachmanovo pětatřicátou desku v pořadí. „Mám štěstí na kolegy a kolegyně, se kterými velmi dlouho spolupracuji a se kterými se nádherně zraje. Těch osmnáct let s Ditou uběhlo ve velmi tŕychléma bohatém tempu. Toto naše Vánoční album je naše dvacáté společné! Setkali jsme se neplánovaně při přípravách muzikálu Babička v roce 1999 a kromě každoročních koncertních turné jsem s Ditou účinkoval i ve scénickém oratoriu Mistr Jan Hus. Mám ze spolupráce s ní i z možnosti vzájemně se obohacovat a inspirovat velkou radost!“ říká Richard Pachman.

rpdh (152)_Cleanse 1

Tradiční adventní koncerty skladatele a zpěváka Richarda Pachmana a muzikálové herečky a zpěvačky Dity Hořínkové se letos uskuteční v patnácti místech České republiky, a to mezi 24. listopadem a 20. prosincem. Mezi zastávkami nebude chybět Praha, Slaný, Zruč nad Sázavou, Uhříněves, Louny, Jičín, Kutná Hora, Klášterec nad Ohří, Týnec nad Sázavou, Ústí nad Orlicí, Olomouc, Prostějov, Říčany, České Budějovice i Pohádková kovárna v Selibově. Výtěžek z koncertů je věnován Dětskému domovu ve Strančicích.

Pachman Horinkova Vanocni album cover

„Na jedné straně mi příjde správné nemluvit nahlas o tom, když se rozhodneme pro jakoukoliv dobročinnost. Na straně druhé si myslím, že je pro návštěvníky našich adventních koncertů informace o tom, že díky nim a všem partnerům našich koncertů můžeme potěšit děti z Dětského domova ve Strančicích, hřejivá. Přizním se, že nejsem příznivcem velkých benefičních kampaní a velmi kriticky se dívám na ty tlusté obálky, které řada z nás dostává do schránek v čase adventním od řady nadací. Z obálek na nás vypadou propisky, pohlednice, řada krásných tištěných materiálů. A já si říkám, jestli by nebylo lepší místo investic do takové kampaně ty peníze dát rovnou někomu potřebnému. Dětský domov ve Strančicích je male zařízení kousek za Prahou plné skvělého personálu a především bezbranných dětí. Je to má a Ditina osobní záležitost, že již osmnáctým rokem vozíme výtěžek z turné právě sem. Ale myslím si, že by každá dobročinná aktivita měla být od srdce a tichá! Čím více o ní voláme do světa, tím se dle mého názoru stává povrchnější,“ říká Richard Pachman.

foto Vladimír Vysohlíd DSC_8138

Kdo je Richard Pachman?

Richard Pachman je spisovatel, výtvarník a hudebník. Napsal 7 knih: autobiografie Jak chutná bolest a Jak chutná život, historické romány Útes a Notre Dame, román ze současnosti Kdokoliv a román Tylda z období 2. světové války a knihu Jak chutná Mozart. Své olejomalby vystavoval na 99 výstavách v České republice, Belgii, Holandsku a na Slovensku. Je autorem hudby relaxační, duchovní, filmové a muzikálové. Od roku 1993 vydal 35 alb, odehrál 111 koncertů na Křižíkově fontáně na pražském Výstavišti, kromě každoročních adventních turné v ČR koncertoval v USA, Belgii, Holandsku, Francii, Německu, Rakousku, Rusku, Izraeli a Řecku. Dlouhodobě spolupracuje s těmito umělci: Dita Hořínková (soprán), Martina Kociánová (mezzosoprán), Francois Glorieux (belgický skladatel, dirigent a klavírista). Jeho aktuálními scénickými projekty jsou scénické oratorium Mistr Jan Hus a Pašije a adventní turné. Laureát Ceny Olomouckého kraje za výjimečný počin roku v oblasti profesionálního umění za rok 2009 a Ceny města Olomouce za přínos pro kulturu za rok 2014. Před nedávnem pokřtil své 35. CD Vánoční album a audioknihu Nastydlá strašidla Petry Vychytilové, ke které skládal hudbu.

 

Info: www.richardpachman.cz , www.pachman.cz

 

Facebook: www.facebook.com/richardpachman

Vanoce 2018 leták malý

Foto: www.pachman.cz / Vladimír Vysohlíd

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353