Laďa Kerndl: Felix Slováček je vtipný, pohodový a zodpovědný

Muzikant a dirigent Felix Slováček oslaví ve čtvrtek 23. května 70. narozeniny. Den před tím je oslaví se spoustou svých pěveckých kolegů velkolepým koncertem pod názvem Felix 70 v pražské Lucerně. Na koncertě, který se uskuteční 22. května 2013 v legendárním velkém sále pražské Lucerny mimo jiných zazpívají například Karel Gott, Hana Zagorová, Marie Rottrová, Petra Janů, Eva Pilarová, Josef Laufer, Ilona Csáková, Laďa Kerndl, Jitka Zelenková, nebo Monika Absolonová. A právě zpěvákovi Laďovi Kerndlovi jsme položili několik otázek na téma Felix Slováček.

Co se vám vybaví jako první, když slyšíte jméno Felix Slováček?
Klarinet, saxofon, orchestr Felixe Slováčka a dirigent.

Vzpomenete si na vaše první setkání s ním?
Hotel Moskva – Zlín, rok 1973.

Felix je muzikant, skladatel i dirigent – co z toho mu jde podle vás nejlépe?
Všechno mu jde perfektně.

Jaký je podle vás Felix jako člověk?
Vtipný, pohodový, zodpovědný, profesionál.

Jak se vám s ním spolupracovalo?
Naprosto skvělá spolupráce. Natočili jsme spolu pět CD a absolvovali jsme spolu nesčetně koncertů.

Proč jste se rozhodl vystoupit na benefičním koncertu k jeho 70. narozeninám?
Je to kamarád a rád si s ním zase zazpívám.

A co mu k sedmdesátce popřejete?
Aby zůstal stále tak plný optimismu, aby mu to stále skvěle hrálo, zdraví a štěstí ho neopouštělo.

Kdo je Laďa Kerndl?
Vladimír (Laďa) Kerndl se narodil 16. května 1945 v Brně. Vyučil se nástrojařem a vystudoval strojní průmyslovou školu. Následně vystudoval hudební školu – obor klavír. Od sedmi let přitom hrál na housle, kytaru, klavír a zkončil jako bubeník a zpěvák. Ve svých sedmnácti letech účinkoval v divadle večerní Brno po boku Ljuby Hermanové v hudebním pořadu Mít zelený tělo. Později učinkoval v různých amatérským a profesionálních kapelách. S orchestrem Leona Slezáka působil na zaoceánských lodích jako hudebník a zpěvák. Procestoval 150 zemí a ostrovů. Později založil vlastní orchestr Key Band a s ním cestoval a vystupoval hlavně na skandinávských lodích. Působil tak téměř čtyřiadvacet let v zahraničí. V roce 1994 jej zastavila zákeřná nemoc a po uzdravení je rozhodl pro karieru u nás. Vystupoval s Orchestrem Gustava Broma, který o něm řekl: ,,Konečně jsem našel amerického zpěváka s českým pasem.“ Po jeho úmrtí začal spolupracovat s Felixem Slováčkem a dalšími Big Bandy. Natočil 16 CD, 2 DVD, hrál hlavní roli ve filmu Ostrov svaté Heleny a vydal knížku o svém životě Moře, přístavy a lásky.
Laďa Kerndl neustále koncertuje po celé republice. Ve svém repertoáru má slavné filmové melodie, světové evergreeny, swingové a jazzové skladby. Vystupuje na jazzových festivalech, jak u nás, tak v zahraničí. A jak říká, bez zpěvu by nemohl žít.

Felix 70 – 22. května 2013, pražská Lucerna
Všichni účinkující vystupují za symbolickou jednu korunu. Na koncertě zazní největší hity sólových interpretů, ale i premiérová dueta v exkluzivních aranžích vytvořených pouze pro tento Galavečer. Celý program bude doprovázet sedmnáctičlenný Big band Felixe Slováčka. Každý z hvězdných hostů připojí ke svému vystoupení i osobní gratulaci. Tento koncert je koncipován i díky sociálnímu cítění Felixe Slováčka a jeho hostů zároveň jako benefiční, neboť 70 korun z každé prodané vstupenky bude v den tohoto koncertu předán nadačnímu fondu Dar sluchu – podpora center kochleárních implantací v ČR a individuální podpora neslyšících dětí, dospělých i seniorů s kochleárním implantátem. Vstupenky v rozmezí 290,- Kč až 1490,- Kč už je možné zakoupit v obvyklých předprodejích. Tento narozeninově – benefiční koncert bude natáčet Česká televize a bude odvysílán do půlky června letošního roku.

Foto: www.martinproduction.eu