Lenka Dusilová má nový klip a zazpívá v Lucerna Music Baru

Kapela Baromantika s Lenkou Dusilovou přichází s novým videoklipem k písni Smoluje, který vznikl v režii Tomáše Zilvara a je první vlaštovkou chystaného živého záznamu koncertu kapely, který se natáčel na podzim loňského roku v klubu Café V lese. Tento klip bude představen na pražském koncertě v Lucerna Music Baru v úterý 9. dubna 2013. Tam také mohou příznivci Lenky Dusilové a Baromantky slyšet kromě jejich několikanásobně kritiky i posluchači oceněného eponymního alba i nové hudební nálady z alba příštího.


„V lednu jsme s Baromantikou zažili nový impuls díky speciálnímu koncertu v Nové Syntéze konanému u příležitosti miliontých padesátých globálních narozenin umění, pro který jsme vytvořili nové hudební nálady a potvrdili si tak náš společný autorský rukopis. Máme radost z této kontinuity a těšíme se, že kromě skladeb z alba Baromantika a ochutnávky z živáku v Café V lese máme možnost zahrát tyto klubající se nálady, které ještě neznáte,“ říká Lenka Dusilová.
Jako předkapela Baromantky se představí 12-ti členný ansámbl Prague Modern Young. Kompletní DVD záznam koncertu z Café V lese se kapela chystá vydat ještě letos na podzim, kdy vyrazí na dalších několik koncertů doma i v zahraničí, v říjnu Baromantika zahraje na Waves Wienna festivalu v Rakousku.

Baromantika koncerty
9. 4. – Praha, Lucerna Music Bar
15. 4. – Havlíčkův Brod, KD Ostrov
26. 4. – Rychlebské hory, Superflow
16. 5. – Litoměřice, KD
17. 5. – Vrchlabí
29. 5. – Český pivní festival, Praha Výstaviště
1. 6. – Zlín
7. 6. – Praha, Habrovka
14. 6. – Nový Bor
22. 6. – Šternberk
22. 6. – Jihlava
29. 6. – Lipno nad Vltavou
19. 7. – Buchlovice, Amfiteátr Zámku Buchlovice
9. 8. – Karviná, festival Dokořán
10. 8. – Lovosice, Žafest
3. – 5. 10. – Wienna, Waves of Wienna

Foto: Zdeňka Selingerová