Martin Finger: Hrát nahý je nepříjemné, moc jsem si to neužil

Hostem televizní show Jana Krause byl český herec, autor a režisér Martin Finger, který nyní září ve filmové trilogii Zahradnictví. Martin Finger si na svou popularitu sice musel počkat, nyní je ovšem velice často obsazovaný a jde z role do role. Ztvárnil mimo jiné také postavu prezidenta Beneše.

AKF_2140

„Tam jsem hrál úplně nahý,“ popisuje herec, který se domnívá, že ho pro postavu vybrali díky jeho ochotě se svléknout. „Hrát nahý je ale nepříjemný, moc jsem si to neužil. Ale měl jsem to mockrát na jevišti, takže když tam pak byla jen jedna kamera, tak mi to tak nepřišlo.“ Své zkušenosti s hraním bez šatů nasbíral v angažmá divadla Komedie v expresivních představeních pod režisérskou taktovkou Dušana Pařízka. „Při některých představeních, když jsem přicházel nahý na jeviště, byl jsem třeba jen půl metru od diváků. To mi nebylo dobře,“ vzpomíná Martin Finger, který hraje v současnosti v Činoherním klubu v Praze a hostuje v Činoherním studiu v Ústí nad Labem.

AKF_2171

„Když už jsem hodně unavený, tak se alespoň snažím, aby to vypadalo, že poslouchám, protože pak už ani neposlouchám.“ To se ovšem týká spíše mužů, se ženami to má úplně jinak. „K tomu nepotřebuju ani ten alkohol. I když mi třeba bleskne hlavou, že to jsou kraviny, co říká, tak jsem úplně blažený. A hlavně má člověk po celou dobu rozhovoru naději, že se to ještě někam posune…,“ filozofoval s nadsázkou Martin Finger, který prý býval strašně stydlivý.

AKF_2175

V dalším dílu Show Jana Krause se představí vodní slalomáři Jiří Prskavec, Ondřej Tunka a Vít Přindiš, herec Martin Finger a vědec Peter Celec. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 4. října ve 21.35 hodin na Primě.

 

Foto: TV Prima