Citron, Tanja, Křížek, Brichta a další rockové hvězdy vyrážejí na společné turné

Pražské Hard Rock Café přivítalo největší rebely a osobnosti české rockové a metalové scény, kteří spojili své síly a na konci listopadu vyráží na společné halové turné! K jednomu stolu před novináře společně usedla ta největší esa české metalové historie. A novinářům na úvod jejich zásadní počiny připomněla další legenda Heavy Holeček. Řekl co pro něj a rockové fanoušky znamenalo, když vyšla deska Radegast od Citronu, Thrash The trash od Arakainu, Vzhůru přes oceán od Vitacitu a Od narození od skupiny Kern.

img_4887
Heavy Holeček ani nechtěl věřit tomu, že v jeden koncertní večer se budou moci fanoušci vrátit o několik dekád zpět a vidět a slyšet základní a stěžejní skladby naší rockové historie. Vždyť největší hity kapely Arakain bude zpívat Aleš Brichta, Miloš Dodo Doležal odehraje takřka celé album Vzhůru přes oceán, největší hity Kernu zazpívá J. A. Kronek a hity Citronu budou zpívat Láďa Křížek a Tanja!

img_4761
Ale turné Souboj rebelů Radegast Tour 2016 nebude jen o vzpomínkách a nostalgii. Citron na turné představí zbrusu nové písně z alba Rebelie rebelů, které vyjde na podzim. Dodo představí rovněž několik zbrusu nových skladeb, které chystá pro nové CD. Zcela samostatný přístup ke každému městu z hlediska skladeb pak bude volit Aleš Brichta. Například pro Ostravu nazkouší skladbu Zdař bůh. A pro jiné města chystá další lahůdky, které fanoušci neslyšeli třeba třicet let! A jako třešnička na dortu by měla být společná píseň, kde hudbu skládá Miloš Dodo Doležal, otextuje Aleš Brichta a rebelové společně odzpívají! Fanoušci se mají na podzim na co těšit.

img_4795
Tiskovou konferenci k turné emotivně prožívali i samotní umělci. „Jsem šťasten, užívám si muziku a užívám si to o to víc, že tady sedíme teď všichni spolu, že se podařilo něco, co by se mohlo zdát v minulých letech, že se nepodaří nebo že to nikoho nenapadne, jsem moc rád a doufám, že to je pouze začátek nějaké další éry,“ pronesl o připravovaném turné na tiskové konferenci kapelník skupiny Citron Radim Pařízek.

img_4716
„Já na rozdíl od vás, chlapi, jako souboj nesouboj, to záleží na tom, jak to budou lidi vnímat, ale princip je takový, že celá ta akce je o jediné věci – aby se lidé bavili a o nostalgii, která tam propukne obrovským způsobem,“ řekl další z hlavních aktérů tiskové konference zpěvák Aleš Brichta.
„My jsme se v těch osmdesátkách potkávali často, míjeli jsme se na různých festivalech, hodně jsme o sobě věděli, já se na to teď fakt těším a doufám, že si fanoušci najdou čas a přijdou, to bude velmi důležité. Musím upozornit, že máme dobrou sestavu, takže budete mít s námi chlapci velké trápení,“ pronesl s ironickou nadsázkou zpěvák Miloš Dodo Doležal.
„To nebude souboj náš, to bude souboj těch, kteří si najdou čas a peníze a přijdou si nás dohromady poslechnout,“ pronesl zpěvák Albert Kronek.

citron2
„Rok potom, co jsme tu seděli a vyprávěli, že začínáme se událo strašně moc dobrých věcí, prostě se nám to povedlo a to můžu říct, že to je takový hodně hřejivý pocit, že máme za sebou dobrou práci a lidi, kteří nás mají fakt rádi,“ dodal zpěvák kapely Citron Láďa Křížek.
„Je to zvláštní, že i já jedu dál s touhle partou a baví mě to daleko víc než na začátku… Je tam energie a chuť něco vyrobit, aby to mělo hodnotu a aby nás to bavilo… I když jsem tady jako host, líbí se mi mezi kluky a to je hlavní,“ řekla zpěvačka kapely Citron Tanja.

Souboj Rebelů Radegast Tour 2016
16. 11. – Velké Meziříčí
18. 11. – Děčín
3. 12. – Plzeň
6. 12. – Praha
10. 12. – Brno
15. 12. – Ostrava
17. 12. – Zlín

Foto: www.citron-group.cz