Pharrell Williams vydá album Girl

Světová superstar Pharrell Williams dnes oznámil vydání svého prvního alba na labelu Columbia Records, které ponese jméno Girl. To bude obsahovat i současný megahit a zároveň skladbu nominovanou na Oscara Happy. Album vyjde celosvětově 3. března 2014.


„Když mně Columbia Records nabídla příležitost natočit u nich nové album, napadli mě tři věci,“ říká Pharrell. „První byl pocit, jaká je to pro mě čest. Když jsem si uvědomil, že mají zájem se mnou spolupracovat na novém albu, což byl vždycky můj sen. Druhá věc, která mě napadla, že to musí být něco naprosto výjimečného a slavnostního. No, a za třetí jsem věděl, že název alba musí být Girl. Doufám, že se vám bude líbit.“
Pharrell je v současné době v Londýně, kde živě zazpívá svůj hit Happy u příležitosti předávání BRIT Awards a 2. března stejnou skladbu živě představí i na předávání 86. výročních filmových cen Oscar, kde je tato skladba nominovaná na Skladbu roku.
Singl Happy, který je titulní skladbou k filmu Despicable Me 2 (Já, padouch 2), se výjimečně rychle stal světovým fenoménem a rádiových hitem. V současné době se drží na prvním místě iTunes singlových žebříčků ve více než 175 zemích světa (vč. České republiky) a prodalo se ho do dnešního dne více než 2,3 miliónů kusů. Navíc se tento týden skladba dostala na 2. místo prestižní Billboard Hot100 hitparády, což se v poslední dekádě nepodařilo žádnému jinému singlu nominovanému na Oscara.


Kromě toho Pharrell minulý měsíc převzal čtyři sošky Grammy, vč. ocenění Producent roku, Album roku (Daft Punk/Random Access Memories), Nahrávka roku a Nejlepší popová skladba (obě za Daft Punk/Get Lucky). Pharrell je celkově držitelem sedmi cen Grammy.
Pharrell Williams je v současnosti tím umělcem, který určuje, co je »cool« pro novou generaci. Svým tvořivým přístupem k hudbě, módě a designu vyjadřuje svůj výrazný a osobitý styl. Od svých pubertálních začátků, kdy byl v 90. letech označován jako geniální dětský multi-instrumentalista, přes své producentské úspěchy, které završil v roce 2010 získáním ceny Billboard za Producenta desetiletí, až po současný statut multi-mediálního umělce, Williams nikdy nepřestal skládat a produkovat hudbu.

Foto: www.pharrellwilliams.com


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353