Dara Rolins: Obava z menších dohadů je na místě

Už v březnu vtrhne na obrazovky televizí Nova a Markíza druhá řada pěvecké show Hlas, ve které se představí pětice koučů Michal David, Pepa Vojtek, Marta Jandová, Dara Rolins a Majk Spirit. A moderovat jej budou náš Leoš Mareš a Slovenka Tina. Pár otázek jsme položili Daře Rolins.


Do koučovacího křesla usednete společně s Martou, nebojíte se neshod při výběru soutěžících?
Že bych měla vyloženě obavy, se říct nedá. Myslím, že máme podobný vkus. Ale samozřejmě ne identický, a proto je obava z menších dohadů na místě. Myslím, že podobné situace budou spíš zpestřením než brzdou či problémem.

Jste už zkušená koučka Hlasu. Zúročíte ve druhé řadě nějaké zkušenosti z té předchozí?
Jediné, v čem vidím výhodu, je skutečnost, že vím, co mě čeká. Nijak specielně se na HLAS připravit nedá. Jde přece o emoce! Vždy vás někdo překvapí, něco nového dostane… Těším se na to, jak mě to zase spolehlivě vtáhne do děje.

V první řadě Hlasu jste měla vedle sebe svého partnera. Nebude se vám po něm během natáčení stýskat?
Patrika si užiju doma a často i na jevišti. Bereme to jako práci a tam chodí lidi stejně většinou bez partnera. Aspoň budu mít doma nezávislého konzultanta.

Jakého zpěváka, jakou osobnost byste chtěla mít letos v týmu?
My s Martou hledáme ty nejlepší!!!

Kdo z koučů-kolegů, proti kterým budete hrát, u vás budí největší respekt?
Každý jeden z nich je jiný, zastupuje jiný žánr. Má proto i lehce odlišný uhel pohledu na to, co preferuje, co hledá. Ta pestrost je ohromnou výhodou i pro soutěžící »slavíky«. Budou si moct spolehlivě vybrat, v jakém hnízdě jim bude nejlíp.

Pět důvodů, proč se dívat na Hlas
1. Nejlepší zpěváci Česka a Slovenska
2. Pět slavných osobností v rolích koučů
3. Souboj koučů o ty nejlepší hlasy
4. Pohádková výhra v hodnotě 80 tisíc euro a hudební kontrakt
5. Nezáleží na věku nebo vzhledu, ale pouze na HLASE

Cesta za vítězstvím
Výběr naslepo

Celkem 150 zpěvaček a zpěváků z Česka a Slovenska, kteří uspěli v castingových kolech, bude bojovat o to, aby zaujali kouče a stali se členy jejich týmu. Během šesti dílů si kouči vyberou 12 talentů, s nimiž budou pracovat. Jejich úkolem bude své svěřence podporovat a trénovat, aby na pódiu předvedli co nejlepší výkon. Ze základní fáze vzejdou čtyři týmy, v každém z nich bude 12 soutěžících.

Souboje
Čtyři středeční večery se ponesou v duchu soubojů v ringu. Soutěžící v jednotlivých týmech vytvoří dvojice. Před diváky a kouči vystoupí v duelu, ale postoupit bude moci vždy jen jeden z nich. Kdo to bude, to si určí kouči sami. Do fáze KO postoupí z každého týmu 8 soutěžících, celkem 32 bojovníků.

K.O.
Nová řada Hlasu přináší i novou fázi – K.O. V této části show jsou soutěžící z jednoho týmu rozděleni do dvojic a musí spolu soutěžit opět v souboji. Zpěváci a zpěvačky však zpívají každý zvlášť, pouze jeden zůstává a postupuje do živého přenosu. Celkem postoupí do živých přenosů 16 soutěžících.

Živé přenosy
Celkem 16 zpěvaček a zpěváků se dostane do přímého přenosu. Poprvé se do rozhodování zapojí televizní diváci. Kromě soutěžících se v živém vysílání objeví také speciální hosté. Televizní diváci se dočkají i vystoupení všech pěti koučů. Po každém živém přenosu vypadne čtveřice soutěžících.

Nové elementy Hlasu
Dvojkřeslo

Koučové Marta Jandová a Dara Rolins vytvoří samostatný tým a usednou na speciální dvojkřeslo, které bude mít pouze jedno jediné tlačítko. Shodnou se Marta a Dara na výběru soutěžících? Prvek dvojkřesla není ojedinělý, znají ho diváci v Německu, Holandsku i v jiných zemích.

Krádež
Poprvé uvidí diváci prvek krádeže ve fázi soubojů. V každém souboji vítězí pouze jeden soutěžící. Ten, který není v souboji úspěšný, má stále šanci, že o něj koučové z ostatních týmů projeví zájem a »ukradnou« jej pro sebe. V případě, že má o zpěváka zájem více koučů, rozhoduje se sám soutěžící, který tým si zvolí.

K.O.
Nová fáze show, která následuje po soubojích a předchází živým přenosům. Soutěžící jsou v rámci týmů rozděleni do dvojic a musí spolu soutěžit v souboji. Zpěváci a zpěvačky však na rozdíl od fáze soubojů zpívají každý zvlášť, pouze jeden zůstává a postupuje do živého přenosu.

Foto: TV Nova