Semifinále ilustrátorské soutěže RAW Art Wrestling zná své obsazení

Letošní 4. ročník mezinárodní soutěže vizuálních umělců RAW 2017–2018 má před sebou semifinálový souboj, který proběhne v prostorách HUB Logicworks 1. března. Svede na jedno místo nejen čtyřiadvacet umělců, kteří si ve čtyřech kategoriích během 120 minut pokusí vykreslit vstupenku do finále, ale nastíní i aktuální trendy v digitální ilustraci. Sledujte online stream na Facebooku.

Ondřej Dufek aka Duffator_speed_sculpture

Na 90 výtvarníků ze střední Evropy zaslalo celkem 140 děl ve 3 online kvalifikačních kolech mezinárodní ilustrátorské soutěže RAW Art Wrestling, které probíhaly v listopadu a prosinci 2017 a v lednu 2018. Pro každé kolo bylo vyhlášeno unikátní téma a pro jeho ztvárnění si amatérští i profesionální umělci mohli vybrat ze 4 kategorií, a to Illustration, Character design, Comics nebo Speed sculpture (sochařina fyzická i virtuální), a to jak v analogové, tak digitální technice. Odborná porota po každém kole vybrala jednoho z každé kategorie a techniky, který postoupil do semifinále, tedy 2 x 12 výtvarníků. Mezi nimi je např. v kategorii Comics Rado Repický, který je oblíbeným výtvarníkem slovenských hudebních skupin a karikaturista, v Character design Marek Rakučák aka RAKETA, který prochází dny s tužkou za uchem a počmárá vše, co mu přijde pod ruku, v Illustration Matyáš Prošek aka MAT, který kreslí spíše stíny a prokousává se slupkou, pod níž je vše spojené a propojené, nebo Andrea Belen Arce aka Andrejka, původem z Argentiny, kterou baví ilustrace a character design a pracuje pro filmovou produkci v Praze, Speed sculpting reprezentuje např. Ondřej Dufek, který občas čmárá, občas něco modeluje a soutěže se účastní již potřetí.

Andrea Belen Arce_Illustration_digital

Jen 120 minut dělí od finále

Pro semifinále byly vybrány prostory HUB Logicworks v Praze. Akce začne v 18.00 hod. bohatým doprovodným programem a samotná soutěž bude zahájena v 19.00 hod. Jaké bude soutěžní téma, to se výtvarníci dozví až v místě konání. Poté dostanou 120 minut na vytvoření díla ve své kategorii a technice.

Jejich konání bude přihlížet pětičlenná porota, kterou tvoří renomovaní odborníci z branže – antverpský ilustrátor DZIA, čerstvý autor největšího murálu v ČR v Humpolci, Vladimír Strejček, zakladatel studia DRAWetc., Ilona Polanski, úspěšná česká výtvarnice knižních obálek a ilustrací, Ivan Michal, koncept artista působící v Berlíně a Daniel Špaček, autor designu dětské televize ČTDéčko a korporátních identit.

Online stream semifinále bude možné sledovat na Facebooku soutěže a finále, kam postoupí nejlepších 8 ilustrátorů, pak v dubnu i naživo.

Rado Repický_comics

Trendy v digitální ilustraci vévodí doprovodnému programu

To, že RAW není jen výtvarná soutěž o talentu a odvaze, ale i o učení se, rozšiřování znalostí a navazování kontaktů, dokazuje doprovodný program. Účastníci budou mít možnost si prohlédnout výstavu s názvem Rozšířená realita, která představí stávající a nové tvorby (Štěkací pes, Zeměkoule, Lidičky, Drawetc. růžový, Drawetc. modrý, Pianko, Plechovka). Lákadlem budou jistě streamované rozhovory s odborníky na téma Trendy v digitální ilustraci, na nichž přislíbili účast Vladimir Strejček, zakladatel DRAWetc., Ivan Malík z Logicworks nebo Jens Kellersman z Wacom. A jeden z umělců si kromě případného postupu do finále bude moci odnést i titul Miss sympatie napříč všemi kategoriemi, který připadne dílu, jemuž hosté přidělí nejvíce štítků.

Marek Rakučák aka RAKETA_Character Design (1)

Facebook: Facebook RAWbyDrawetc

Galerie semifinálových děl: Comics – goo.gl/mKyKaR, Character Design – goo.gl/DWpkLW, Ilustration – goo.gl/iXwtfZ, Speed sculpture – goo.gl/FdCJxL

Marek Kulhavý aka Mára_illustration_digital

Foto: RAW Art Wrestling