Luxusní hodinky pomohou nevidomým sportovcům chopit se vesla

U příležitosti 101. ročníku Primátorek Skupiny ČEZ se budou dražit luxusní hodinky Prim. Výtěžek charitativní aukce se vrátí veslařskému sportu, konkrétně klubům, v nichž sportují zrakově postižení.


Legendární hodinky značky Prim jsou ztělesněním pečlivé práce, kvalitních materiálů a elegance. Získaly si proto jak přízeň těch, kteří vyhledávají funkčnost a na hodinkách Prim oceňují jejich dlouhou životnost, tak i srdce těch, pro které jsou kvalitní hodinky sběratelskou vášní. Právě jim je určena aukce na Aukro.cz, která se koná u příležitosti 101. ročníku tradičního pražského veslařského závodu.
„Značku Prim a legendární závod Primátorky nespojuje pouze podobný název, ale především dlouholetá tradice. Jsem moc ráda, že k této tradici již patří i aukce ve prospěch sportovců se zrakovým postižením,“ říká Barbara Hucková, ředitelka Nadace Leontinka, která aukci organizuje.
V loňském roce vynesly Primátorky a s nimi spojená aukce hodinek Prim výtěžek osmdesát tisíc korun. Díky nim mají zrakově postižení k dispozici speciální skif. „Dlouhodobě podporujeme veslaře v Ústí nad Labem a Českých Budějovicích. Peníze z loňského roku pomohou například opravit molo, resp. zbudovat přístup k vodě. Pořídili jsme také skif, který je nyní v Ústí nad Labem. Má i speciální plováky, protože mimo nevidomých využívají loď i mentálně postižení, což je skvělé,“ raduje se Barbara Hucková.
Část peněz byla rovněž použita na rekonstrukci starších lodí. Díky Primátorkám a hodinkám Prim mohou zrakově postižení veslaři samostatně trénovat i závodit na veslařských regatách a účastnit se soutěží. Nejinak tomu bude na pražských Primátorkách, v pátek 6. června, kdy nevidomí sportovci pojedou o pohár Nadace Leontinka.
Charitativní dražby luxusních hodinek Prim již v uplynulých čtyřech letech vynesly celkem téměř 300 tisíc korun. Rekordní částku přinesl ročník 2010, kde se hodinky vydražily za 81.100 korun.
Letošní charitativní aukce se bude konat opět na serveru aukro.cz a sice ve dnech 3. až 10. června 2014. Dražit se budou sportovní hodinky Prim Orlík II s mechanickým strojkem s automatickým nátahem. Designéři Libor Hovorka a Petr Andrš spojili sportovní materiály s elegantním vypracováním. Řemínku z kaučuku dodává šarm a styl černá barva. Černý reliéfní číselník s iluminovými indexy a ukazatelem datumu obíhají tři ručičky. Pouzdro je nerezové s černým povrchem. Zadní víko je prosklené závitové. Čelní pohled chrání safírové konvexní sklo s vnitřní antireflexní úpravou. Hodinky se dodávají v luxusní dřevěné krabičce. Jejich cena překračuje sedmdesát tisíc korun.

O Nadaci Leontinka:
Nadace Leontinka pomáhá dětem a studentům se zrakovým postižením. Jejím cílem je umožnit jim integraci do společnosti, vzdělávacího systému a společenských aktivit. K hlavním činnostem nadace patří spolupráce se speciálními školami, zvyšování úrovně vybavení specializovaných klinik a center, zvyšování dostupnosti speciálních nástrojů a pomůcek, spolupráce s ostatními neziskovými organizacemi a prevence zrakových onemocnění.

Foto: Primátorky