Výměna manželek: Život v jedné místnosti a pozvracený režisér!

Reality show Výměna manželek pokračuje už dnes, v pátek 22. listopadu ve 20.20 hodin na Nově. V dalším díle uvidíte mladou šestadvacetiletou maminku Moniku, která bude mít na starost pět dětí ve velmi aktivní moravské rodině a navíc bude muset udržovat velký rodinný dům. Na druhé straně se setkáme s nekompromisní Šárkou, která se pokusí prosadit razantní výchovné metody do rodiny s jedním malým dítětem a veselým manželem Jiřím.


1. rodina
Monika Mauleová (26 let)
Jiří Mauleo
1 dítě
Monika žije v obci Věšťany v severních Čechách. Spolu se svojí rodinou obývají jednu místnost v malém domku, který patří její tchýni. Monika žije s Jiřím jeden a půl roku. Jirka je po pracovním úrazu a po dlouhodobé nemoci nezaměstnaný, přesto neztrácí smysl pro humor. „Monika je hodná, je přítulná,“ směje se Jiří. Maminka zjevně úplně spokojená není a právě její nespokojenost ji přivedla do Výměny manželek. „Myslím si, že mi Jirka dává málo najevo, že si mě váží,“ vypráví Monika a její manžel hned pohotově doplňuje: „Vždyť máme doma osobní váhu, tam si tě vážím.“
„Největší problém je, že Jiří bere všechno na lehkou váhu. I důležité a vážné věci. Od Výměny manželek čekám, že získám nové zkušenosti, že zjistím, jak to funguje jinde, v normální rodině. Myslím si, že my normální rodina nejsme. Žijeme tři v jedné místnosti, máme společné prostory s tchyní. Všechno je podle ní, a než abychom vyvolávali konflikty, raději ustoupíme,“ vysvětluje Monika.

Co napsala Monika v manuálu své nástupkyni?
Já (26 let) jsem rozvedená, pracuji jako vedoucí prodavačka na směně, mám dceru Kristýnku (5 let) je to takové malé torpédo. Bude tady s Tebou můj přítel Jiří (45 let), momentálně je na úřadu práce, pak tu s námi bydlí přítelova maminka (74 let), nebudu ti psát, jaká je, to poznáš sama. Ještě tu s námi bydlí Jirkův syn Filip (20 let), ale ten se moc doma nezdržuje, spíš sem chodí někdy přespat. Většinou je u své přítelkyně nebo pracuje.

2. rodina
Šárka Mikesková (35 let)
Petr Mikeska
5 dětí
Druhá rodina žije na Slovácku ve Veselí nad Moravou v novostavbě velkolepého rodinného domu 8+1, který si sami postavili. Otec Petr stále dům vylepšuje, Šárka buduje kadeřnický salon a děti mají spousty kroužků, kterým se rády věnují. „Naše děti jsou naučené na řád, že to tady určitě zvládnou i samy. Jsem strašný pedant, přísná matka, která nastolila disciplínu. Chtěla bych tu přísnost pomocí Výměny změnit,“ říká Šárka. „Moje žena bere jenom černou a bílou, já se zase snažím najít kompromisní řešení,“ doplňuje její manžel Petr.

Co napsala Šárka v manuálu své nástupkyni?
Snažím se přivydělat nějakou korunu, roznáším reklamní letáky. V sobotu dopoledne Ti přivezou letáky, které si večer roztřídíš a v pondělí nebo v úterý je musíš roznést. Děti Ti poradí, případně pomůžou se vším, když je požádáš. Vzhledem k takovému počtu dětí den nemůže být podle scénáře, je prostě každý jiný. Přeji Ti, aby se Ti u nás líbilo a odvezla sis spoustu příjemných zážitků, na které budeš ráda vzpomínat.
P.S. Kdybys zjistila, že se manžel nudí, už asi rok sním o skříňkách na boty v prostoru pod schody.

Situace během výměny
Monice se ve velkém rodinném domě velmi líbilo, zato Šárka byla z malého bytu šokovaná. „Jsem zvyklá na velké prostory. Já bych se za tohle styděla. Kdybych věděla, že budu takhle bydlet, tak bych se do Výměny nepřihlásila,“ říká Šárka. Nelíbila se jí hlavně půda plná zbytečného harampádí. Proto objednala velký kontejner a společně s rodinou se pustila do úklidu. „Konečně tu mají volný prostor. Jinak tady není vůbec žádné soukromí,“ dodává Šárka.
Šárka se v průběhu Výměny projede na psím spřežení. To byl zážitek, který jinak nudící se Šárku oživil. „To nepojedu, ale poletím. Hrozně se bojím.“
V průběhu natáčení Monika několikrát ochutnala místní slivovici. Jeden večer si pak dala panáků víc než dost. „Já sem přijedu s celou mou rodinou, aby věděli, jaké to tady je,“ prozradila Monika. „Snad dnes dojdeme domů po svých,“ konstatoval suše její náhradní manžel Jiří. Když se Monika vracela se štábem domů, pozvracela technika i režiséra Jiřího Hornycha,“ vzpomíná jeden ze členů štábu. Ráno pak Monika bojovala s bolestí hlavy. „No to víte, vodečka, vínečko, slivovička…“ komentoval její stav Jirka.
„Nedokážu si představit život s Monikou. Myslím si, že za půl roku by byl náš dům neobyvatelný. Tam by to prostě upadalo, upadalo až by to všechno spadlo,“ řekl Monice Petr při Osmi očích.
Monika se při závěrečném natáčení svěřila, že jí Výměna otevřela nové obzory. „Já bych se klidně vyměnila a zůstala žít na Moravě s celou rodinou. Jinak od rodiny bych už nikdy neodešla.“
Šárka při natáčení ještě prozradila tajemství rodiny Mauleových. „Tam je to hrozně smutný příběh. Nedokázala bych v našem domě žít s pocitem, že čekáme, až máma zemře, abych začala něco budovat. To si prostě neumím představit. A tam to takhle je.“

Foto: TV Nova