Kapela Pipes and Pints vyráží na koncertní pódia

Začíná vám scházet vaše oblíbená dávka punkové divočiny, rockové energie a hardcoreové agresivity v kombinaci s nezaměnitelným zvukem dud? Pak pro vás máme dobré zprávy! Kapela Pipes and Pints, pro níž je charakteristická kombinace výše zmíněného doplněná nakažlivou energií, se po úspěších na zahraničních i tuzemských festivalech chystá do klubů! Těšit se na ni můžete například už 22. listopadu v Kralupech nad Vltavou nebo 29. listopadu v Českých Budějovicích.


Pětičlenná punk-rocková úderka, jež získala za své loňské album Found And Lost cenu Anděl v kategorii Punk & Hardcore, během letošního roku hrála mimo jiné na velkých festivalech ve Francii, Polsku nebo v Německu.
„Největší úspěchy jsme sklízeli asi ve Francii. Hráli jsme například v Etaples na festivalu Rockenstock nebo na akci Les Feux de l’Eté v St Prouant, kde kromě nás vystupovali třeba Ska-P nebo Gogol Bordello. Zrovna do Francie jezdíme na turné už několik let a navíc jedna z našich písní zazněla ve filmu Les Seigneurs, který vidělo už přes tři miliony lidí, takže se dá říct, že už tam máme určité zázemí. Vždy nás ale potěší, kolik fanoušků tam na naše koncerty chodí, což je možná i tím, že ve Francii, hlavně v okolí Bretagne mají dudy velkou tradici. Zdá se, že Francie je pro nás země zaslíbená,“ ohlíží se za letními koncerty dudák a manžer Pipes and Pints Vojta Kalina
Jak ale Kalina podotýká, nárůst popularity Pipes and Pints v zahraničí přineslo kromě pravidelného koncertování také vydání alba Found and Lost u respektovaného německého hardcoreového vydavatelství People Like You / Century Media: „Vždy to pro nás byla meta, o které sní každá kapela našeho žánru. Toto spojení nám otevřelo cestu na mnoho pódií a festivalů.“
Po krátké pauze, během níž členové Pipes and Pints nabírali síly před startem podzimní klubové sezóny a připravili pro své fanoušky mimo jiné také řadu vychytávek v podobě nového merchandise, už se kapela znovu plně soustředí na další, převážně klubové koncerty v tuzemsku i zahraničí. Tentokrát jich ale bude o dost méně, než bývalo u Pipes v předchozích letech zvykem.


„Posledních pět let před pauzou jme byli prakticky nonstop na turné. Zastávky v Praze by se daly počítat jen jako načerpání sil a čistého prádla. Přišel čas zvolnit. Chceme dělat méně koncertů s větším rozstřelem. Podělit Čechy a zbytek Evropy o několik málo termínů. Věřím že pro fanoušky to bude příjemné osvěžení a o to vzácnější zážitek pro nás i pro ně,“ vysvětluje Kalina a jeho slova dokazuje ostatně i fakt, že do konce letošního roku kapela odehraje už jen dva koncerty v ČR a další přijdou na řadu až v únoru a březnu příštího roku.
Menší počet koncertů ale rozhodně neznamená menší porci koncertního nasazení, energie a zábavy. Pipes and Pints totiž na chystají mimo jiné zapojení elektrických dud, což dodá jejich typickému zvuku další grády. „Těším se na pozitivní efekt na kvalitu zvuku v klubech. Se zvukem si chci i nadále hrát, otevírá se tím spousta možností. Jinak stále představujeme novou desku a věříme, že tuto sezonu si fanoušci nové písničky budou už moci užít naplno,“ dodává Vojta Kalina.

Termíny koncertů Pipes and Pints
22. 11. – Kralupy nad Vltavou, Kulturní dům, hosté: Sour Bitch
23. 11. – Pfarrkirchen, Club Bogaloo, Německo
29. 11. – České Budějovice, Dead End, hosté Prague Conspiracy
30. 11. – Krakow, KotKarola, Polsko, hosté: Troty
14. 2. 2014 – Plzeň, Pod Lampou
15. 2. 2014 – Praha, ROXY
19. 2. 2014 – Brno, Fléda
22. 2. 2014 – Landshut, Fight Night Festival, Německo
13. 3. 2014 – Bratislava, Randal, Slovensko
14. 3. 2014 – Žilina, Smerr pub, Slovensko
15. 3. 2014 – Košice, Colloseum, Slovensko
21. 3. 2014 – Jablonec n. Nisou, Rampa
22. 3. 2014 – Ostrava, Barrak

Foto: www.supraphon.cz