Show Jana Krause – Eva Samková, Tomáš Kraus, Alice Nellis a Vanda Janda

Snowboardcrossařka Eva Samková, bývalý skicrossař a manažer Evy Tomáš Kraus, režisérka Alice Nellis a modelka Vanda Janda se představí v Show Jana Krause. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 3. dubna ve 21.35 hodin na Primě.

Show Jana Krause (9)

Eva Samková – dvojnásobná olympijská medailistka a mistryně světa získala podruhé v kariéře křišťálový glóbus za triumf v celkovém hodnocení světového poháru (SP) ve snowboardcrossu. Ve švýcarském Veysonnaz korunovala svou životní sezonu třináctým vítězným závodem v seriálu. „Je to skvělý, je to skvělý! Jsem ráda, že to vyšlo. Tohle je nejlepší zakončení sezony, co mohlo být,“ komentovala Eva s nadšením své vítězství. V této sezoně SP vyhrála tři závody, jednou dojela druhá a jednou třetí. Navíc se v americkém Solitude stala poprvé světovou šampionkou. „Nečekala jsem, že se sezona takhle vyvine. Po zisku světového zlata jsem si zbytek sezony užívala a jezdila bez tlaku,“ dodala olympijská vítězka ze Soči v roce 2014.

Tomáš Kraus – manažer Evy Samkové, kterého sportovní fanoušci znají především jako dvojnásobného mistra světa, vítěze světového poháru a legendu skicrossu. Nedávno se představil v roli poněkud neobvyklé – spolu s Evou Samkovou, s níž ho spojuje dlouholeté kamarádství, se proměnili v průvodce atraktivního dokumentu. Provázeli diváky (nejen jako lyžařští nomádi) při putování Alpami v Rakousku, Itálii a Slovinsku, a zažili tak mnohé. Adrenalinem se rozhodně nešetřilo. „Ve vrcholovém sportu jsme se podívali na spoustu míst, ale většinou to byla jen rutina – auto, letadlo, auto, hotel a sportoviště. Teď jsme měli možnost poznat Alpy z jiného pohledu,“ říká Tomáš.

Alice Nellis – renomovaná filmová a divadelní režisérka. Její filmy získaly řadu významných ocenění na mezinárodních filmových festivalech např. v San Francisku, Syracuse, San Sebastianu, Benátkách, Karlových Varech nebo v Soči. Pro Národní divadlo inscenovala operu P. Glasse Les Enfants Terribles, která získala od divadelních kritiků cenu za operu roku. Za pár dní budou mít ve Stavovském divadle premiéru dvě opery, jejichž režie se opět ujala Alice Nellis. Opery navazují na mozartovskou tradici a přivádějí na scénu Mozarta samotného. První staví na zhudebněných dopisech, které si Mozart vyměňoval se svým otcem, a druhá nalezla inspiraci v knize jistého proslulého muzikologa, pojednávající o hudbě Wolfganga Amadea Mozarta, Josepha Haydna a Ludwiga van Beethovena. Tito tři sestupují z parnasu na zem a nestačí se divit, kam se vnímání jejich hudby dostalo.

Co vnímáme jako tragédii, může jednoduše dostat groteskní kontury. Navíc jsou obě díla mnohovrstevnatá, s řadou autentických hudebních citací a odborných aluzí. Vedle muzikoložky, předkládající recept na sonátu, tu je třeba muzikolog se čtyřminutovým rozborem slova Beethoven. Všechny ovládá myšlenka, že klasická hudba je tak krásná, až je potřeba ji vysvětlovat. A to vše v kontrastu se třemi génii, kteří skládají, aniž by se zatěžovali teoretickými rozbory, tvoří organickým způsobem. A teprve pak, zpětně, se spousta lidí jejich hudbu snaží vysvětlit a napsat o ní kuchařku. Což je podle mne odvěká paralela umělecké tvorby vůbec,“ říká Alice Nellis, která se do Stavovského divadla vrací po dvou letech – v roce 2017 zde inscenovala sci-fi operu na motivy Čapkova románu Krakatit.

Vanda Janda – slovenská modelka a návrhářka, která na sebe před pár dny strhla pozornost na předávání cen Český lev. Její obří róba připomínající motýla pořadatelům zamotala trochu hlavy – Vanda si neměla kam sednout v hledišti. Růžové šaty si Vanda Janda pro sebe navrhla sama a Český lev jí prý přišel jako dobrá akce, kde je ukázat. „Nakonec jsem ale celý přenos proseděla v restauraci naproti Rudolfinu. Přece jenom by lidi za mnou nic neviděli a potřebovala bych aspoň dvě sedačky,“ směje se. Na červený koberec přišla v doprovodu režiséra filmu Domácí péče Slávka Horáka. Dva roky už tvoří pár a ráda by si prý zahrála v jeho dalším filmu, který na podzim začne natáčet. Ale její prioritou je navrhování oblečení. Prvním rokem studuje módní tvorbu na vysoké škole UMPRUM v Praze. Na sociálních sítích má mnoho fanoušků, které baví svou tvorbou, vytříbeným smyslem pro módu, ale také svou hravostí a bezprostředností.

Foto: TV Prima