Agátu Prachařovou zaujala Duhovka tajemných Keltů

Agátu Prachařovou zaujal nový projekt současné nejznámější autorky dětských knih Lucie Seifertové Dějiny mincí natolik, že si jí pozvala do svého nového pořadu Máma nad věcí televize Prima Love. A nejen to!

agata_lucieSefertova2

Během rozhovoru se Agáta od Lucie dozvěděla spoustu zajímavých informací, například, že první minci s názvem Duhovka na našem území platili tajemní Keltové, kteří byli velmi schopní zlatokopové, obchodníci a dodnes se na našem území nachází spousty pokladů s jejich mincemi. Shodou okolností první Lucčina kniha ze série Dějin mincí se jmenuje – Duhovka tajemných Keltů a tak Lucii napadlo, že by se Agáta mohla stát kmotrou této knihy. Agáta nadšeně souhlasila a řekla: „Tak jak spousta lidí nachází dodnes keltské mince duhovky, tak přeju této knize, aby si jí našla spousta fandů mincovnictví a knih Lucie Seifertové.“ V každé knize sběratelé najdou totiž stříbrnou repliku duhovky. Knihu poté polily šampaňským, ale protože jde o dětskou knihu, jednalo se samozřejmě o šampáňo dětské.

agata_lucieSefertova1

Lucie Seifertová je autorkou slavné prostorové knihy Dějiny udatného českého národa a stejnojmenného animovaného seriálu, který vytvořila pro Českou televizi se svým manželem Panchem, současným Lucčiným vydavatelem a autorem hudby výše uvedeného 111-tidílného animovaného seriálu. Nová kniha Duhovka tajemných Keltů je první ze série sedmi knih s názvem Dějiny mincí. Tato knižní série popisuje vývoj mincovnictví na území Čech, Moravy a Slezska od dob duhovky Keltů až po korunu. Každá kniha obsahuje sběratelskou repliku mince ze stříbra.

Foto: Nakladatelství Prchal