Publicistické pořady TV Nova odstartují sezónu v novém stylu

Skupina Nova své publicistické pořady v podzimní sezoně představuje v novém vizuálním stylu. Diváci se mohou těšit na nová loga, znělky a studia u pořadů Víkend, Koření i lifestylové show Prásk!. Proměnou prošla také podoba znělky Volejte Novu, publicistické Střepiny obohatí hned několik nových rubrik.

Vikend_studio1
„S podzimní sezónou chceme divákům přinášet nejen více zajímavého obsahu, ale také příjemnější vizuální zážitek. Víkend, Koření i Prásk! nabídneme v novém, atraktivním pojetí, které završuje ambiciózní projekt modernizace zpravodajských a publicistických pořadů na Nově. V multifunkním studiu, odkud vysíláme v originálních setech všechny tři pořady plánujeme využít i speciální prvky virtuální grafiky. Architektonické řešení nových studií vzniklo ve spolupráci se slovenským studiem Ungroup.sk architekta Jaroslava Holoty. Za velmi zdařilou považuji i grafickou podobu všech tří pořadů od studia Oficina, která uplatňuje kombinaci různých metod výtvarné práce od klasické animace až po rozmanité možnosti 3D zpracování. Publicistika se tak zařadí k tomu nejlepšímu, co z hlediska designu a kreativy za poslední rok na Nově vzniklo,“ říká Alan Záruba, kreativní ředitel skupiny Nova.
Magazín Televizních novin Víkend se už včera večer představil nejen z nového studia, ale poprvé v historii změní i svoji úvodní znělku. Jedinečný animovaný úvod v sobě ukrývá pestrost pořadu. Je v něm příroda, věda, budoucnost i historie. Znělka vznikla kombinací klasické metody loutkové animace s 3D digitální postprodukcí.

Prask_studio
Redakce Víkendu přichystala hned několik novinek. Aleš Vašíček se během půlročního projektu pokusí ovládnout horkovzdušný balón. V nové rubrice »Dva fousáči v balónu« ukáže, jak krásná je naše zem při pohledu z balónu. Na vlastní kůži pocítí, jak těžké je ovládnout horkovzdušnou kouli a co znamená žít »balonářský« život. Prostřednictvím rubriky »Hustý holky« seznámí Víkend diváky s ženami, které se pouštějí do bláznivých sportovních dobrodružství, společně s rubrikou »Na ramínku« diváci nahlédnou do šatníků zajímavých osobností.
Ve čtvrtek 27. srpna se po Ordinaci v růžové zahradě 2 vrací po letní pauze na obrazovky společenský magazín Prásk!. Kromě nového studia, znělky i loga nebudou chybět nejžhavější kauzy tohoto léta, ale také úplně nové rubriky – jednou z nich bude i tzv. »Pan P«, který diváky dostane do zákulisí společenských akcí a odtajní i soukromí slavných.

Vikend_studio2
Nedělní večery budou od 30. srpna již tradičně patřit Střepinám. Kromě aktuálních kauz si diváci mohou připomenout stěžejní historické okamžiky, na které se jen tak nezapomíná – nová rubrika s příznačným názvem »Zažili jsme«, doplní tyto historické milníky o nový pohled ze současnosti. Další připravovanou rubrikou s názvem »Šílený stát« chce redakce společně s diváky informovat o různých anomáliích v České republice.
Sobotní rána budou od 5. září patřit zahraničním zajímavostem a pořadu Koření. Společně s novým studiem a grafikou se divákům představí i nové moderátorky pořadu – Ema Klementová a Martina Nášelová, které doposud zastávaly pozice zahraničních reportérek. Martinu Nášelovou mohou diváci vídat také v Ranních Televizních novinách ve Snídani s Novou.
S novou znělkou se divákům představil pořad Volejte Novu, který mohou diváci sledovat tradičně v sobotu dopoledne.

Kompletní projekt realizace vizuální podoby publicistických pořadů vznikl v kreativním oddělení TV Nova pod vedením Davida Fialy, artdirectora zpravodajství a publicistiky a Radovana Černého, vedoucího grafiky TV Nova v úzké spolupráci se studiem Oficína, které je autorem vizuální koncepce všech tří pořadů.

Prask_vybava logo_volejte novu logo_vikend logo_koreni

Foto: TV Nova

FB_post_chalupari