Podívejte se na nový klip skupiny Chinaski

Aktuální koncertní program populární kapely Chinaski k úspěšnému albu Rockfield se přesune z vyprodaných velkých sálů a open-airů i do hal. Kapela přitom koncerty v těchto prostorách neměla letos vůbec v plánu. Donutil ji k tomu zájem fanoušků. Tři výjimečná prosincová halová vystoupení se budou konat v Praze (1. 12., Forum Karlín), Brně (10. 12., DRFG Arena) a v Třinci (8. 12., Hala Werk).

pav_7447
A to není jediná novinka z tábora skupiny. Chinaski zároveň během léta připravili pro své fanoušky videoklip k písničce Láska a hvězdy. Video s velkým rozpočtem se prý málem nenatočilo, protože filmaři nemohli sehnat kosmické skafandry, které byly pro příběh stěžejní. Nakonec jim pomohla náhoda.

Videoklip Láska a hvězdy k vidění zde:

„Chinaski hráli loni samostatný halový koncert v O2 aréně, na kterém se sešlo neuvěřitelných 16 000 lidí. Proto jsme další halu letos neplánovali. Náš názor však změnil obrovský úspěch, který kluci zažívají s vydání novinky Rockfield. Fanouškům za obrovský zájem slyšet kapelu v těch největších prostorách děkujeme,“ říká booking agentka kapely Hana Petřinová. „Podrobnosti o vzhledu scény, speciálnímu programu nebo hostech kapela bude zveřejňovat postupně v dalších měsících jako překvapení,“ doplňuje Petřinová.
Muzikanti podle ní jako poděkování svým posluchačům přichystali v letních dnech nové video k písničce Láska a hvězdy. Kreativce z týmu Tvision, kteří klip připravovali, údajně okamžitě zaujal hlavní motiv písně, ve kterém se zpívá »Láska je to, o čem to tady je«. Nakonec však vyznění textu po dohodě s kapelou obrátili a zamysleli se nad tím, jak se žije lidem bez lásky. „Celé je to hodně metaforické. Naši hrdinové jsou dva mladí osamělí lidé oblečení ve skafandrech, které symbolizují jejich izolovanost. Videoklip je samozřejmě o lásce, ale také o tom, že určité zážitky člověka prostě netěší, pokud je nemá s kým sdílet,“ vysvětluje režisér klipu Jaroslav Kašík.
Jeho kolegové během práce na videu vyzkoušeli několik netradičních filmových technik. Náročné prý bylo například natáčení vymyšlené scény na náměstí, kde se kosmonauti poprvé potkávají a kolem nich se zrychleně mihotají kolemjdoucí. Aby si mohli dovolit zrychlit jenom chodce, museli vše zaznamenat takzvaným klíčováním. „Doprostřed náměstí jsme nainstalovali velké zelené plátno a točili zvlášť herce, zvlášť chodce v popředí a zvlášť chodce v pozadí. Výsledné 3 obrazy se potom v postprodukci spojily do jednoho a trikový záběr byl na světě,“ popisuje režisér, který kvůli záběrům na hrající Chinaski využil kameru řízenou na dálku letícím dronem. „Pohledy shora a letecké záběry v klipech jsou pořád ještě neokoukané a vypadají skvěle,“ dodává.

pav_7516-1
Největším oříškem však bylo sehnat kosmické skafandry. Filmaři se obraceli na nejrůznější místa u nás i ve světě. Kvůli termínu museli údajně odstoupit od již sestavené objednávky na výrobu dvou skafandrů v Los Angeles. Když už hrozilo, že budou muset kvůli kostýmům natáčení posouvat, pomohla jim velká náhoda. „V dopravní zácpě jsem naladili zpravodajské rádio, kde běžel rozhovor s šéfem České kosmické kanceláře. Zaujalo mě, že v Česku máme takovou instituci a řekl jsem si, že by snad alespoň mohli vědět, kde sehnat dva astronautické skafandry,“ popisuje produkční klipu Jaro Vacek. „Nakonec Milanu Halouskovi z Czech Space Office patří naše veliké díky za to, že nás propojil s kosmickou kanceláří v sousedním Německu, kam jsme se pro ně vypravili do malého vesmírného muzea poblíž Chemnitzu,“ doplňuje.
Poslední album Chinaski Rockfield se záhy po vydání stalo platinovou a nejprodávanější nahrávkou v České republice. Úspěšný byl i albový singl Víno, jenž se stal dlouhodobě nejhranější písní českých rádií a podobně si vedl i jeho následovník Každý ráno. Za album, které vyšlo i na vinylu, kapela získala tři nominace na Anděla a ze slavnostního ceremoniálu si odnesla soušku za Nejlepší skupinu. Jaro a začátek léta muzikanti trávili čas na vyprodaném turné.

Foto: www.chinaski.cz

FB_post_chalupari