Seriál Přístav doprovodí hit skupiny Slza

Televize Prima nasazuje do vysílání nový seriál z prostředí chatové osady Přístav, který diváci uvidí poprvé už dnes, ve středu 26. srpna ve 20.15 hodin. Průvodní písní úsměvných příběhů lidí od vody se stane písnička Katarze skupiny Slza.

foto Tomáš Nosil - Universal Music
Děj seriálu Přístav se točí kolem stejnojmenné hospody, kterou znovu uvedou do provozu dva kamarádi Marek (Martin Dejdar) a Roman (Filip Blažek). Otevřená hospoda se stane jakousi křižovatkou, kde se budou potkávat rázovití obyvatelé osady, lidé z nedaleké vesnice i náhodní hosté. Osudy jich všech se prolnou s příběhem dvou hlavních hrdinů, což s sebou přinese řadu humorných situací, ale někdy také vyhrocení jejich životních peripetií. O tom všem je skladba Katarze, jejíž text napsal Ondřej Ládek. Dvoučlenná kapela Slza, kterou tvoří kytarista Lukáš Bundil a zpěvák Petr Lexa, chce brzy představit k singlu také videoklip, který bude předzvěstí připravovaného debutového alba. To má vyjít letos na podzim.

foto Tomáš Nosil - Universal Music 1
„Skladba Katarze je o snaze napravit nefungující vztah, přestože víme, jak malá je pravděpodobnost, že se vše vrátí do starých kolejí. Může jít o vztah k životu jako takovému, který se pokoušejí napravit hrdinové seriálu, kteří utíkají z rušného velkoměsta a hledají nové útočiště v přístavu,“ vysvětluje kytarista Lukáš, který je zároveň spoluautorem hudby.

PR 6 (3)
„Moc nás těší, že si autoři seriálu vybrali jako průvodní píseň Katarzi a my ji tak budeme slýchávat několikrát týdně v TV. Přejeme Přístavu, ať má šťastný vítr v plachtách!“ doplňuje zpěvák Petr.
Popová skupina Slza se v českém éteru objevila zhruba před rokem a její debut Lhůta záruční se brzy stal nejhranější domácí skladbou. Druhý singl Celibát si vedl také skvěle. Slza vyhrála v Hudebních cenách Evropy 2 (kapela a objev roku) a dvě stříbrné ceny si odnesla z Hudebních cen Žebřík (objev a píseň roku). Může se pochlubit i tím, že letos v červnu byla předskokanem na koncertě švédské kapely Roxette.

PR 6 (4)

Foto: TV Prima

FB_post_chalupari