Při tomto natáčení seriálu Cesty domů se tajil dech!

V Cestách domů uvidíte další dramatickou scénu, při jejímž natáčení se všem tajil dech – havárii dvou aut. Můžete se na ni podívat už v pondělí ve 264. dílu svého oblíbeného seriálu. Seriálová kamera dokáže leccos zakamuflovat, ale tentokrát diváci opravdu uvidí přímý náraz. Do auta, v němž sedí Sváťa (Filip Čapka) a Semerád (Milan Bahul) z boku nabourá neznámá dívka. Jestli úmyslně nebo nešťastnou náhodou, se teprve ukáže.


Bouračka se natáčela v jednom pražském lesoparku nedaleko přehrady. Scéna se pečlivě připravovala, protože se musela natočit tak zvaně na první dobrou. Předpokládalo se totiž, že po prvním nárazu budou auta rozbitá a nepoužitelná. Ten správný náraz nakonec ale vyšel až napotřetí. V autech samozřejmě neseděli herci, ale zkušení kaskadéři. Ti si několikrát zkusili, jakou rychlostí pojedou a ve kterém místě do sebe nabourají. Herci se zatajeným dechem přihlíželi.


Pro kaskadéry byla tato scéna poměrně rutinní, přesto její přípravu nepodcenili. Rozcvičili se, oblékli si chrániče na lokty a na kolena a maskéři jim nasadili paruky, aby byli co nejpodobnější hercům, které zastupovali. „Původně měl být náraz vedený na dveře řidiče, ale tím by bylo auto „jen“ odhozené stranou, proto jsme se domluvili, že náraz povedeme na zadní kolo. Tím se auto roztočilo, což byl pro kameru lepší efekt. Trochu složitější bylo scénu načasovat, protože řidiči aut na sebe neviděli, ale nakonec se všechno povedlo tak, jak mělo. Pro tuto scénu bylo nutné taky vypojit airbagy, aby nevyletěly,“ vysvětloval šéf skupiny kaskadérů Jiří Kuba.


Čas Filipa Čapky a Milana Bahula přišel až ve chvíli, kdy se nabouraná auta zastavila. Maskéři herce patřičně zakrvavěli a oni si pak sedli na místa řidiče a spolujezdce. Rekvizitáři výsledný dojem ještě podpořili dýmovnicí, aby se z auta kouřilo. „Dým v autě byl dost nepříjemnej, ale jinak pro nás scéna nebyla nijak složitá, už jsem při natáčení zažil mnohem horší věci. Jsem rád, že se všechno natočilo rychle a bez problémů, protože hned po natáčení spěchám do divadla, kde mám zrovna premiéru, takže mám takový dost akční den,“ smál se Filip Čapka.


Milan Bahul pečlivě sledoval přípravu celé scény i práci kaskadérů. „Jestli mě láká něco takového si vyzkoušet? A víte, že ani ne? Takové nápady už mám za sebou. Obdivuju práci kaskadérů. Vypadají jako hazardéři, ale troufám si tvrdit, že v civilu jsou to velmi opatrní řidiči právě proto, že moc dobře vědí, co všechno se při řízení auta může stát,“ říkal Milan Bahul.

Foto: TV Prima