Populární show Na stojáka bude vysílat Česká televize

Kultovní českou stand-up comedy Na stojáka bude od září vysílat Česká televize. Už v těchto jarních dnech ale mají fanoušci příležitost osobně se setkat s »Blbou blondýnou« – neodolatelnou Ivou Pazderkovou a dalšími originálními komiky Milošem Knorem, Lukášem Pavláskem, Karlem Hynkem, Danielem Čechem a dalšími. Natáčení nových dílů show Na stojáka začne již tuto neděli, další epizody se budou natáčet 29. dubna a 27. května.


Nové díly původní české stand-up comedy Na stojáka bude natáčet Česká televize. Úspěšná koncepce se nemění, realizuje ji stejný tým, který oblíbenou show připravoval dosud. Změní se pouze dekorace a studio.
„Česká televize se rozhodla vyrobit nové díly dnes už kultovního pořadu Na stojáka ze dvou důvodů,“ říká ředitel programu Milan Fridrich a dodává: „Chceme hledat nové formy zábavy a dát jim adekvátní prostor v celoplošném programu. Zároveň se chceme podílet se na vyhledávání zajímavých komediálních hereckých talentů a pomoct jim v začátku jejich kariéry. Začínáme s ikonickou značkou, která je zavedená a má své publikum, což bereme jako záruku kvality. Tím ale snaha o moderní veřejnoprávní zábavu nekončí. Pořadů zacílených na improvizovanou show, satiru a parodii nebo alternativní zábavu bude víc.“


Stand-up comedy patří mezi nejtěžší humoristické žánry – dokonale prověří každého odvážlivce, který se postaví před publikum vybaven pouze svým talentem a mikrofonem.
Pořad Na stojáka, realizovaný v produkci filmového kanálu HBO, vznikl před čtyřmi roky. Originální česká stand-up comedy vychází z tradice známé z angloamerických barů. Bavič se tu na malém pódiu postaví před publikum a během několika minut je zkouší pobavit vtipy, zpěvem, či improvizovanými scénkami. Světově proslulým se v tomto zcela specifickém žánru stal například americký komik Lenny Bruce, s nímž se v životopisném dramatu Lenny režiséra Boba Fosse doslova ztotožnil Dustin Hoffman.

Foto: www.nastojaka.cz