Pečený sněhulák vás pobaví již v pondělí

Pečený sněhulák je původní skečová show plná nekorektního humoru, jejíž silnou devizou je sehraná parta talentovaných pražských a ostravských herců. Právě díky jejich společným improvizacím a správnému »jiskření« vzniká osobitá zábava, nabízející svébytný pohled na život i situace kolem nás, které jsou i nám často dobře povědomé. Od 1. září 2014 se můžete těšit každé pondělí od 21 hodin na ČT1.


Osou každého dílu Pečeného sněhuláka je fiktivní reportáž, která prostřednictvím mystifikace dělá legraci z nejrůznějších věcí kolem nás. Mezi »reportážními vstupy z terénu« se pak střídají jednotlivé skeče. Jejich témata jsou nadčasová, od satiry na současnou společnost a vyhraněné charaktery lidí, se kterými se občas v životě setkáváme, až po ryze absurdní situace.
Originální humor tvůrců a protagonistů Pečeného sněhuláka si už našel řadu fanoušků díky publikování několika virálních videí na internetu. Ambicí pořadu je navázat na tradice populární České sody nebo zahraničních vzorů, jakými jsou např. Monty Pythoni, série Malá Velká Británie, Big Train a další.
„Natočit dobrý skečový pořad je podle mého názoru mezi televizními žánry jedna z nejtěžších disciplín. Možná proto tady od České sody žádný nebyl. Nevím, jestli se nám to s Pečeným sněhulákem povedlo, ale rozhodně jsme se snažili a u psaní scénářů, na natáčení a ve střižně jsme se bavili. Víte, ono to s naším pořadem bude tak, buď to bude průser, nebo pochvala, nic mezi tím, ale kdo nic nedělá, nic nezkazí. Budeme tedy napjatě čekat, jak budou reagovat diváci,“ dodává kreativní producentka ČT Kateřina Ondřejková.

Herci:
ROMAN ŠTABRŇÁK

Poprvé přičichl k divadlu v rodném Kladně. Zajímá se také o kouzelnictví a postupně zvládl základy magie. Absolvoval DAMU, kde ho už v průběhu studia oslovili ke spolupráci a následnému angažmá v Divadle ABC. Kromě toho hostuje také v Divadle Na Jezerce a v Divadle v Řeznické. V posledních letech natáčel v ČT – Začarovaná láska (r. O. Kepka), Vřesový trůn, 3+1 s Miroslavem Donutilem, Trapasy (r. T. Krejčí), seriály Proč bychom se netopili (r. P. Nikolajev), Škola Na výsluní (r. M. Balajka), Až kohout snese vejce (r. O. Kosek) či film Tajnosti (r. A. Nellis). Objevil se také v seriálech Cesty domů a Pan Máma.

JOSEF KALUŽA
Absolvent Janáčkovy konzervatoře Ostrava. Své první zkušenosti v divadle získal v Opavě. Poté přešel do Divadla P. Bezruče v Ostravě, aby nakonec zakotvil v současném angažmá v Komorní scéně Aréna v centru Ostravy. Pro film ztvárnil výraznou hlavní roli v roce 2007 ve zlínském studentském dlouhometrážním hraném snímku Návrat do Červeného města. Objevil se také v seriálech Strážce duší a Ordinace v růžové zahradě.

ROMAN MRÁZIK
Absolvoval studium herectví na DAMU. Hostoval v A-studiu Rubín, v hradeckém Draku, v divadle Sklep, v opeře Národního divadla a v Činoherním studiu. Od roku 1995 působí ve stálém angažmá v Ypsilonce. Pod vedením Jana Schmida vytvořil přimyšlenou postavu Žolíka v Rossiniho Lazebníkovi Sevillském. Objevil se ve filmech U mě dobrý, Indián a sestřička, Modrý tygr a v televizních seriálech Soukromé pasti, Kriminálka Anděl, Comeback a Dokonalý svět.

ALBERT ČUBA
Absolvent Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Už během studia na konzervatoři hostoval v Divadle Petra Bezruče, v Národním divadle moravskoslezském, v Těšínském divadle a v Komorní scéně Aréna, kde je v angažmá. Hrál v televizních filmech Kobova garáž a Hypermarket. Ve volném čase píše recenze knih do časopisu Ikarie.

KATEŘINA JANEČKOVÁ
Hraje v Divadle bez zábradlí, v Rock Café a hostuje v Pardubicích i v Divadle na Zábradlí. Do diváckého povědomí se zapsala filmovou rolí Marie v povídce Štědrý večer, která je součástí filmu Kytice (r. 2000). V roce 2003 si zahrála ve dvoudílném filmu Kobova garáž, o rok později účinkovala v seriálu Rodinná pouta a v roce 2005 si zahrála v pohádce Restaurace U prince princeznu Rózu a v seriálu Náves. V roce 2007 se objevila v dramatu Všichni do jednoho a v krátkometrážním filmu Miluješ mě? Popularitu ji přinesla role v televizním seriálu Proč bychom se netopili a následně hlavní role Ošklivky Katky.

TOMÁŠ GROHREGIN
Od roku 2008 pracoval v ostravském studiu České televize, nejprve jako redaktor a dramaturg pořadu Hledám práci, od roku 2010 pak byl moderátorem počasí v pořadu Dobré ráno, později potom redaktorem v navazujícím formátu Živě na jedničce. Věnuje se překladatelské činnosti a výuce jazyků. Hraje rovněž na kytaru, zpívá a skládá vlastní písničky.

ZUZANA TRUPLOVÁ
Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Už během studií dostala příležitost hostovat v Národním divadle moravskoslezském a v Komorní scéně Aréna, kde také posléze získala své první angažmá. Hrála ve filmech Lufťáci, Hořící keř, Isabel a televizním cyklu Rozsudek. Pod přezdívkou MC Zuzka je aktivní na hudební scéně jako raperka.

Tvůrci:
JAKUB KOHÁK (režie, spoluscenárista a herec)

Především je známý jako režisér televizních reklam, které mu vysloužily mnoho cen jak na české, tak i na světové scéně. Na festivalu v Cannes byl prezentován v prestižním světovém výběru Young Directors (nejlepší mladý režisér). S chutí se věnuje i tvorbě krátkých videoklipů, filmů a spotů. Je držitelem ceny Anděl (1999) za nejlepší český videoklip. K zajímavostem rovněž patří, že se stal pátým členem kapely Wohnout. Český fanoušek si ho může pamatovat i z jeho hereckých rolí ve filmech: Eurotrip, Čert ví proč, U mě dobrý, Líbáš jako ďábel, Martin a Venuše, Okresní přebor, Vejška či třeba jako Zadara z reklamy T-Mobile.
Režie: Autopohádky, Příhody Antonína Kužílka, Okresní přebor, Kde lampy bloudí, Biker.

VLADIMÍR SKÓRKA (producent, spoluscenárista a herec)
Nezávislý producent, který se profiloval nejprve jako moderátor v rádiích Helax a Evropa 2, kde byl také spoluautorem některých populárních pořadů a rubrik. Společně s Davidem Tobiaszem byl spoluautorem a moderátorem televizního pořadu Sabotáž. Jako tvůrce je podepsán pod recesistickým pořadem pro videoportál idnes.cz Česko snese všecko. Má na svém kontě coby producent, scenárista i režisér řadu reklamních a image videí.

JAN ŠŤASTNÝ (kamera)
Absolvent FAMU. Natočil více jak 120 reklam a řadu videoklipů. Spolupracoval jako švenkr na několika zahraničních koprodukčních filmech, například Hartova válka (2001, r. Gregory Hoblit), Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2007, r. Andrew Adamson), Kletba bratří Grimmů (2003, r. Terry Gilliam), Coby druhý kameraman se podílel rovněž na několika českých distribučních snímcích, jako třeba Čert ví proč (2003, r. Roman Vávra), Román pro muže (2010, r. Tomáš Bařina), Westernstory (2011, r. Vlastimil Peška) a televizním seriálu Čtvrtá hvězda (2014, r. Jan Prušinovský, Miroslav Krobot).

MARTIN ŠIMIČEK (scénář)
Scenárista, copywriter a hudebník. Od roku 2009 spolupracuje s Českou televizí (seriál 4teens, Sabotáž, Silvestrovská sabotománie). Věnuje se psaní scénářů pro TV reklamy, image filmy, hudební klipy, rozhlasové show a tvorbě reklamních textů a reklamních kampaní pro významné české společnosti a reklamní agentury.
V současné době připravuje vydání své první básnické sbírky. Hraje na baskytaru v několika kapelách.

MAREK JANOTA (scénář)
Ač vystudoval architekturu, okouzlil jej především britský sitkomový humor, a začal se věnovat psaní vlastních scénářů. Na začátku roku 2009 mu v nakladatelství ARGO vyšla novela Všechno, co vidím, která sleduje osudy několika obyvatel čtvrti určené k bourání.
V současné době připravuje pro Bio Illusion scénář filmové pohádky Jakub a malá čarodějnice Q.

Pečený sněhulák
Režie: Jakub Kohák
Kamera: Jan Šťastný
Vedoucí scenáristického týmu: Martin Šimiček a Marek Janota
Dramaturgie: Martin Novosad
Autor projektu a producent: Vladimír Skórka
Výkonný producent: Jarmila Hoznauerová
Kreativní producentka: Kateřina Ondřejková
Účinkují: Jakub Kohák, Roman Štabrňák, Kateřina Janečková, Roman Mrázik, Vladimír Skórka, Albert Čuba, Josef Kaluža, Tomáš Grohregin, David Tobiáš, Zuzana Truplová a další.

Foto: Česká televize