Langmajer, Bartoška, Chýlková i Sobota jsou Neviditelní!

Neviditelní jsou třináctidílný komediální seriál o menšině žijící v utajení mezi námi. O vodních lidech. Vypadají jako my, mají jen jednu zvláštnost: umějí dýchat vodu. V poslední době jich ubývá. Mají problém s klesající porodností, a díky páření se »suchými« pomalu přicházejí o svoji zázračnou schopnost, díky níž se liší od lidí. Neviditelní od září na ČT1, vždy v pátek ve 20 hodin.


V hlavních rolích seriálu režiséra a scenáristy Radka Bajgara se objeví Jiří Bartoška, Jiří Langmajer, Luděk Sobota, Ivana Chýlková, Lenka Vlasáková, Kryštof Hádek, Kristýna Liška Boková, Barbora Poláková, Ondřej Hejma, Roman Luknár, Simona Babčáková, Lukáš Příkazký, Marian Roden, Jana Plodková, Iva Pazderková, Sandra Nováková a další. Pojďme si představit jejich postavy podrobněji…

Ivan Laušman (Jiří Langmajer)
Bývalý podvodník a lobbista, budoucí Spasitel. Jestliže se v budoucnu bude používat rčení »«česká poctivost« či »česká bojovnost«, bude to především jeho zásluha. Ale cesta k tomu je ještě dlouhá.

Doktorka Mráčková (Lenka Vlasáková)
Šedá eminence a žena dvou tváří, která provozuje přírodní aqua lékárnu, jež vydává za obyčejnou akvaristiku. Jako dvojitý agent slouží vodníkům i Vatikánu a ještě je na to hrdá, protože prý udržuje stabilitu.

Hubert Vydra (Jiří Bartoška)
Mocný muž, který má nad stolem portrét Babiše. Jako on chce ovládat celé jedno odvětví a postupně se mu to i daří. Je předsedou českého vodnictva a kandiduje do Sladkovodní aliance. Utajení mu vyhovuje, protože je praktické pro byznys.

Nora Vydrová (Ivana Chýlková)
Vodnice po pětadvacetiletém manželství. Zdatná konspirátorka, která podporuje svého muže a synka jak jen to jde.

Robert Vydra (Kryštof Hádek)
Prominentní synek mocného muže, který má náročný úkol: najít si holku se stoprocentním aquagenem a zplodit stoprocentní vnoučata. Jenže stoprocentních vodnic je už dnes málo…

Eduard Baretti (Luděk Sobota)
Vodník z přesvědčení. Písmák, buditel a vodnické svědomí. Všem připomíná, že posláním vodníků je chránit vodu a ne s ní kšeftovat. Chce coming out a převzít zodpovědnost za vodu. Je trochu zmatkář, ale podstatné věci vidí velmi správně.

Monika (Barbora Poláková)
Laušmanovo děvče, které veškerou moudrost načerpalo z lesklých časopisů. Ač jí to nikdo nevěří, Laušmana skutečně miluje. Naučíme se od ní, že když je člověk upřímný a úmysly má čisté, vzdělání z lifestylových časopisů úplně stačí.

Komisařka Jará (Simona Babčáková)
Neúplatná a obávaná vyšetřovatelka, jejímž hlavním cílem je dopadení a usvědčení Laušmana. Jak ale víme, ulovit lobbistu je těžší, než se na první pohled zdá.

Jeziny Agla, Lige a Thea (Jana Plodková, Iva Pazderková, Sandra Nováková)
Jsou krásné a vycvičené v zabíjení. Vystudovaly akademii v albánském Černém Drinu, aby sloužily panu Vydrovi. Neznají lásku, protože berou Prášky proti chlapům. Tedy dokud nepoznají Laušmana.

Johana Baretti (Kristýna Liška Boková)
Matka je kdesi na útěku, otec – aspoň jak se zdá – Eduard. Kdyby nebyla vodnicí, byla by úplně normální holkou.

Otec Voda (Jaromír Dulava)
„Zatracen buď Herodes a zatracena Salome a jejich potomkům budeme se mstít a topiti je po všechny dny až do velkého soudu. Kámen.“ Vodnický kněz, budoucí aquabiskup.

Biskup Láska (Marian Roden)
„Oba chceme pokračování slibně rozjeté kariéry, pane Sikorský. Ja chci do Vatikánu, vy na Atol. Přece si to vzájemně nezkazíme!“

Viceprezident Sladkovodní aliance Sikorský (Richard Stanke)
„Vodní národ čeká renesance, pane biskupe, církev už jen pomalý zánik. Víte proč? My světu nabídneme vodu. Co nabízíte vy?“

Krysa (Radek Holub)
Je mu asi 700 let a žije v labyrintu pod Vyšehradem. Chtěl by zemřít, protože už všechno slyšel a je to furt dokola, ale jako správný katolík si život vzít nemůže. Hlídá divnou vodu a zbožňuje Michala Tučného.

Inspektor Standa Trpělka (Lukáš Příkazký)
Povolali ho až z Králík, protože není uplacený. Představuje si, že policie stíhá a usvědčuje zločince, se kterými není nijak propojená, prostě je mladý a naivní.

Foto: Česká televize