Květen na Nově přeje lásce a romantice

Romantickým víkendem odstartuje již dnes televize Nova květnový program, plný lásky. Těšte se na oblíbené komedie a pohádky i na televizní premiéru celovečerního filmu Sex ve městě, kořeněného mírnou dávkou cynismu. Víkendový program televize Nova v měsíci květnu zkrátka nezůstane nic dlužen lásce a romantice, s nimiž je tento měsíc nerozlučně spjat. Můžeme se těšit na netrpělivě očekávané televizní premiéry i filmovou »klasiku«, která každou romantickou duši vždy potěší.


V předvečer Prvního máje jistě potěší všechny citlivé duše hollywoodská romantická »klasika« Pretty Woman (sobota 30. dubna, 20 h.), která vynesla v roce 1990 k horním příčkám žebříčku celosvětové popularity herečku Julii Roberts.

Páteční komedie
První hvězdou květnových pátků se stane půvabná rodačka z newyorského Brooklynu Anne Hathaway, která dostala ve svých osmnácti letech životní příležitost v dvoudílné rodinné komedii Deník princezny (pátek 6. května, 20 h.) a Deník princezny 2: Královské povinnosti (pátek 13. května, 20 h.). Úsměvnou formou odhalí zákulisí zdánlivě bezstarostného panovnického života, jehož úskalí postupně promění divokou americkou středoškolačku v zodpovědnou mladou dámu.
Divukrásná příroda i pořádná porce nebezpečí tvoří kulisu akční dobrodružné komedie režiséra Ivana Reitmana Šest dní, sedm nocí (pátek 20. května, 20 h.), v níž nečekaně vzklíčí silné pouto mezi stárnoucím pilotem a mladou ambiciózní newyorskou novinářkou v podání Harrisona Forda a Anne Heche. O dramatické i komické situace rozhodně nebude nouze ani v dalším romantickém příběhu Život s Helenou (pátek 27. května, 20 h.), jehož hlavní hrdinka v podání Kate Hudson, užívající si plnými doušky newyorského společenského života, se ze dne na den nechtěně promění v jedinou opatrovnici tří sirotků.

V sobotu od každého kousek
Jako mimořádný dárek v předvečer Dne matek připravila TV Nova svým divačkám i jejich partnerům netrpělivě očekávanou televizní premiéru celovečerního filmu Sex ve městě (sobota 7. května, 20 h.), jenž je pokračováním seriálových příběhů čtyř hlavních hrdinek – Carrie (Sarah Jessica Parker) a jejích tří nejlepších kamarádek Samanthy (Kim Cattrall), Charlotte (Kristin Davis) a Mirandy (Cynthia Nixon). Prostřednictvím skvělého scénáře a pořádné dávky scenáristického smyslu pro humor – leckdy i notně cynického – se dozvíme, co naše hrdinky prožívají na Manhattanu čtyři roky po skončení úspěšného seriálového projektu.
Americká komedie Andrewa Tennanta Bláznovo zlato (sobota 14. května, 20 h.) mistrně spojuje dobrodružný žánr s romancí. Vypráví o hledání potopeného pokladu z lodi Aurélie, která v 18. století ztroskotala v Karibiku. Věčný outsider Finn (Matthew McConaughey) a jeho žena Tess (Kate Hudsonová), která má pocit, že honbou za zlatem ztratila osm let života, se právě rozvádějí. Ona se chce vrátit do Chicaga a dostudovat, on je přesvědčen, že konečně našel to správné místo, kde se Aurélie potopila. Jenže není jediný, kdo prahne po objevu, který by vyřešil všechny jeho finanční problémy.
Májové sobotní romantické večery vyvrcholí pohádkou z dílny režiséra Zdeňka Trošky Nejkrásnější hádanka (sobota 28. května 20 h.) nabízí klasický příběh lásky, která navzdory všem úskalím, závisti i nepřízni osudu nakonec dojde naplnění. V mimořádný zážitek ji proměnily mistrná režie krále českých pohádek, svižné, vtipné dialogy i skvělé výkony českých hereckých osobností v čele s Taťjanou Medveckou, Ladislavem Potměšilem či Miroslavem Táborským.

Foto: TV Nova