Iluzionista David Blaine překonává hranice lidských možností

David Blaine je jeden z nejznámějších iluzionistů a vytrvalostních umělců posledních let. Sám o sobě říká, že se snaží najít hranice lidských možností a překonat je. A zatím se mu to daří. Proslavil se zejména svými »bláznivými« vytrvalostními kousky. Od června se s Davidem Blainem můžete setkat také na AXN Black.


»Bláznivé« vytrvalostní kousky David Blaine:
Nechal se zavřít do skleněného kvádru o rozměrech 2,1 x 2,1 x 0,9 metru, kde strávil 44 dnů jen o vodě
Na 58 hodin se nechal zamrazit do šestitunového ledového kvádru (jen s čepicí)
35 hodin stál na pětadvacetimetrovém stožáru uprostřed New Yorku a pak seskočil do připravených kartonových krabic.
7 dní byl potopen ve skleněné kouli s vodou a dýchal jen kyslíkovým přístrojem

Od června se s Davidem Blainem můžete setkat také na AXN Black
– speciál Skutečnost nebo kouzla
– dokumentární seriál David Blaine: Za hranicemi lidských možností

Slutečnost nebo kouzla
(David Blaine: Real or Magic)
Dokumentární
USA, 2013

David Blain cestuje po světě a předvádí svá neuvěřitelná kouzla. V dokumentu Skutečnost nebo kouzla se potká s řadou známých osobností. Jak si poradí s kouzly Jamie Foxx, Ricky Gervais, Katy Perry, Lenny Kravitz a Will Smith? A prokoukne některé Blainovy triky jeden z nejinteligentnějších lidí na světě Stephen Hawking?
Dále se v dokumentu objeví: Woody Allen, Will Arnett, George W. Bush, Bryan Cranston, Robert De Niro, Harrison Ford, Woody Harrelson, Olivia Munn, Aaron Paul, Jada Pinkett Smith, PSY, Emmy Rossum, Jaden Smith, Willow Smith, Jon Stewart, Jason Sudeikis, Kanye West, Olivia Wilde a další

Skutečnost nebo kouzla
neděle 1.6. od 1:00 na AXN Black
středa 4.6. od 22:10 na AXN Black

David Blaine: Za hranicemi lidských možností
(David Blaine: Beautiful Struggle)
Dokumentární série
USA, 1997 – 2010

Ty největší, nejzábavnější a nejnebezpečnější kousky Davida Blaine pěkně pohromadě. Každý týden vás něčím překvapí. Nahlédneme do zákulisí příprav nebezpečných pokusů i vtipných karetních triků. Zkrátka s Davidem Blainem se nudit nebudete.

David Blaine: Za hranicemi lidských možností
neděle 29.6. od 0:50 na AXN Black
pondělí 30.6. od 16:20 a od 3:15 na AXN Black

Kdo je David Blaine?
Už víc než deset let přitahuje David Blaine svými vytrvalostními kousky pozornost celého světa. Svoji kariéru začal jako kouzelník s balíčkem karet, později se vydal ve stopách Houdiniho – hledá to, co se zdá být fyzicky nemožné, a dokáže to.
Nechal se na týden pohřbít za živa, sotva přežil, hned se nechal zamrazit do šestitunového bloku ledu na tři dny a tři noci. Bez záchranné sítě stál 35 hodin na sloupu vysokém 25 metrů, přežil ve skleněném boxu zavěšeném nad Temží 44 dnů bez jídla, na týden se dobrovolně potopil do akvária ve tvaru koule a na konci pokusu se ještě snažil překonat světový rekord v délce zadržení dechu. Což se mu ale podařilo až o rok později, kdy v show Oprah Wnfrey zadržel dech na 17 minut a 4 vteřiny.
Narodil se v Brooklynu v roce 1974 a svoji vášeň pro kouzla a magii objevil ve čtyřech letech, když v metru potkal kouzelníka. Jeho matka ho povzbuzovala a David se už ve svých 13 letech představil jako profesionální kouzelník na soukromých akcích. O deset let později už napsal, režíroval a produkoval vlastní televizní pořad s názvem Street Magic, který sklidil nadšené ohlasy kritiků.
Blaine kouzlil pro americké prezidenty Billa Clintona a George W. Bushe, guvernéra Arnolda Schwarzeneggera, Billa Gatese, Henryho Kissingere, starostu Bloomberga, Marka Zuckerberga i Muhammada Aliho. Hrál po boku Michaela Jacksona během Super Bowlu. V roce 2010 předváděl svá kouzla 3 dny v kuse a získal tím 100.000 dolarů na pomoc po zemětřesení na Haiti. Loni se David Blain postaral o další kousek, který asi jen tak někdo nepřekoná – 72 hodin do sebe nechal pouštět výboje elektrické energie dosahující napětí až milion voltů.

Foto: AXN Black