Hitlerova láska a vlak

Hitler je bezesporu fenomén, byť negativní, který i po desítkách let nepřestává fascinovat. A vše s ním spojené vzbuzuje nebývalý zájem. Poznáte největší Hitlerovu lásku Evu Braunovou a také Hitlerův supervlak. Jeden zajímavější film než druhý, jedině na Prima Zoom.

HITLER ET GOERING DANS TRAIN (ARCHIVES USHMM)

Odhalujeme další Hitlerova tajemství:

3. 10. 20.00 – Adolf a Eva: Láska a válka

19. 10. 21.10 – Hitlerův supervlak

Adolf a Eva: Láska a válka (opakování v pátek 6. 10. v 15.45 h.)

Toto dokumentární drama zachycuje první okamžiky, kdy se teprve náctiletá Eva Braunová nechala okouzlit nacistickým vůdcem Adolfem Hitlerem, pokračuje jejich svatbou a manželstvím a končí společně spáchanou sebevraždou ve vojenském bunkru v podzemí Berlína. Zároveň odhaluje, jak velkou moc měla Hitlerova milenka a později manželka nad nejmocnějším mužem Třetí říše, která během druhé světové války v době největšího rozmachu pohltila skoro celou Evropu. Historické záběry natočené samotnou Evou Braunovou, archivní videoklipy, dramatické rekonstrukce a rozhovory s předními odborníky zaměřenými na nejvýše postavené osobnosti nacistického Německa odhalují, proč se zamilovala do někoho takového, jako byl Adolf Hitler. Proč s ním zůstala, i když postupně stále více podléhal vlastním bludům. I kolik toho skutečně věděla o vražedných nacistických praktikách.

Hitler_steel_beast_LOCOMOTIVE BR52 3D N01

Hitlerův supervlak (repríza v neděli 22. 10. v 16.55 h.)

Ke konci 30. let nařídil vůdce nacistického Německa Adolf Hitler postavit zvláštní supervlak, který by ho kamkoli bezpečně přepravil a aspoň trochu uklidnil jeho narůstající pocit paranoie. Obrněný konvoj se skládal z patnácti vozů. Byla to pevnost na kolejích, která Hitlerovi sloužila jako jeho mobilní velitelství. Dobře mu posloužila během důvěrných schůzek s Pétainem, Mussolinim i Francem. Ale zároveň se stala terčem britské tajné služby a několika pokusů o atentát. Na supervlaku vybaveném nejmodernějšími telekomunikačními technologiemi a vyzbrojenému baterií protileteckých kanónů pracovali největší nacističtí inženýři. Luxusní interiér si Hitler navrhnul úplně sám. Tvůrci filmu Hitlerův supervlak vyrazili do dnešního Německa, aby zjistili, co z této jedinečné soupravy ještě zbylo, a odhalili její poslední neprobádaná tajemství.

WAGON Flakwagen 3D TRAIN HITLER A L'ARRET (ARCHIVES USHMM) LOCOMOTIVE DE LA DEUTSCHE REICHSBAHN (ARCHIVES USHMM) HITLER ET MUSSOLINI (ARCHIVES USHMM) HITLER DANS TRAIN 2 (ARCHIVES USHMM) png HITLER DANS TRAIN (ARCHIVES USHMM) HITLER DANS SA VOITURE SALON (ARCHIVES NARA)

Foto: TV Prima