DJ Nobody Listen o svých party: Otevíráme v deset večer a jedeme do světla

Český hudebník a DJ Nobody Listen Jakub Strach přišel do televizní Show Jana Krause. „Hodně jsem jezdil do zahraničí a viděl jsem v Berlíně a Londýně velké hudební party, které navíc byly specifické v tom, že se konaly na místech, které nejsou úplně tradiční pro pořádání party, různé opuštěné haly a prostory,“ vysvětluje osmadvacetiletý hudebník, producent a pořadatel party Addict.

„Když mi bylo asi třináct čtrnáct let, tak mě napadlo, že bych mohl něco takového začít dělat. A pak to šlo docela samo. Měl jsem ale hodně štěstí na lidi.“ První velkou akci pro lidi prý realizoval asi před osmi lety. „A zajímavé na tom bylo, že jsme zapomněli objednat světla,“ přiznává s plachým úsměvem. „Takže tam byla celou dobu tma. Bylo to v takové jedné galerii v Praze-Holešovicích.“ A jak taková party vypadá? „Otevíráme tak v deset večer a jedeme do světla,“ popisuje pro neznalé a také vysvětluje, proč se může stát, že ochranka někoho na party vůbec nepustí.

„Vyhazovač není v zahraničí často jen někdo, kdo má hlídat bezpečnost, ale někdo, kdo určuje atmosféru na té akci. Je to součást takové hry. V Berlíně je klub, jeden z nejznámějších na světě, jmenuje se Berghain, a tam stojí hodinové fronty na to, aby vás tam pak nepustili.“ Na party, kam přichází až několik tisíc návštěvníků, pak Jakub pouští své vlastní, ale i cizí věci. Jeho hudební produkce je však mnohem pestřejší – skládá i scénickou hudbu k baletním představením v Národním divadle.

„Prarodiče byli šťastní, máma byla šťastná a konečně pochopila to, co dělám,“ říká spokojeně Jakub Strach, kterého si dokonce vyhlédla jedna světová značka jako modela.

 

Foto: TV Prima