Cesty domů: 35. díl – Lety a pády

Honza je psychicky na dně. Je obviněný z vraždy Pekárka, ale svou nevinu nemůže dokázat. Je něco, co by ho vytáhlo z maléru, do kterého se řítí? Pomsta Venclovi se vydařila – dostal, co si zasloužil. Jenže Vencl se začne mstít. Co si vymyslí na oplátku na své kolegy? A jakou úlohu v tom bude hrát Hlaváček? Vendy lichotí, co kvůli ní Šimon udělal a jak riskuje svou kariéru. Jak na jeho rytířský čin zareaguje? Za Kači přijede její nejlepší kamarádka Martina. Čí je to sestra a co má v plánu?

Zasádrovaného Vencla si vychutnává půl nemocnice. Pomsta se vydařila, dostal, co si zasloužil. Jenže Vencl si takovou potupu nenechá líbit a chce se mstít. Ví, že strůjcem celé akce je Šimon, a neváhá ho udat na policii. Šimon nevěřil, že by Vencl zašel tak daleko. Ale pomalu mu začíná docházet, že lítá v pořádném průšvihu. Ale stálo mu to za ty problémy, protože Vendy si cení toho, co pro ni udělal. Jak na jeho rytířský čin Vendy zareaguje?

Petr s Rudolfem mají další společný problém. Kromě Hlaváčka je to ještě starost o Šimona, který musel na policii vypovídat o tom, co se stalo v nemocnici. Rudolf si uvědomuje, že Šimon lítá v průšvihu kvůli jeho dceři, a rád by mu nějak pomohl. Má zlé tušení, že Šimon z toho nevyklouzne hladce. A to tušení se naplní, když zjistí, že v případu se rozhodl angažovat i Hlaváček. A slíbil, že osobně dohlédne, aby Šimon taky dostal, co si zaslouží.

Honza je na dně. Nikdy nikoho nezabil a teď se musí vyrovnat s tím, že kvůli němu nešťastnou náhodou umřel mladý kluk – Ctiborův zeť Pekárek. I když nebyl žádný svatoušek. Jenže nad Honzou visí obvinění z vraždy a on svou nevinu nemůže dokázat. Vejnar se snaží Honzu držet nad vodou, má strach, aby Honza neprovedl nějakou hloupost. I když má na něj vztek, za Honzou stojí i Míla. Když všechno vypoví před policejní inspekcí, mělo by se prokázat, že šlo o nešťastnou událost. Nebo ne?

Když se Soňa dozví, co má Honza za průšvih, rozhodne se ho rozptýlit. Pozve ho do vily, aby strávil večer s kluky, zbytkem rodiny a Karlem Navrátilem, který jim vypráví historky z cesty po Indii. Honza na chvíli zapomene na starosti a stráví ve vile hezký večer. Těší ho, že má o něj Soňa starost. Aspoň něco nabírá správný směr. Netuší ale, že se ve svém odhadu mýlí. O něj má sice Soňa strach, ale večer míří stejně za Romanem.

Ríša si musí udobřit Kači. Přišel za ním totiž jeho otec a svými nevybíravými poznámkami Kači urazil. Nechce se smířit s tím, že Ríša žije právě s ní. Ríša si uvědomuje, že v jednom měl ale otec pravdu. Co vlastně o Kači ví? O její minulosti má jenom mlhavé představy a nezná ani nikoho z jejích přátel. To poslední Kači hned napraví. Přijela za ní totiž její dlouholetá kamarádka Martina. Ríša je hodně překvapený, když se dozví, že je to sestra jeho oblíbeného kolegy Vencla.

Sledujte třicátý pátý díl seriálu Cesty domů ve středu 9. března ve 20 hodin na Primě.

Foto: TV Prima