Božské dorty od Markéty jsou zpět!

Jestli jste ještě nezkoušeli upéct dort po vzoru božské cukrářky, nezoufejte. Od pondělí 26. srpna startují na Prima love nové díly Božských dortů od Markéty, ve kterých uvidíte více tipů, jak se dopracovat ke skvělému výsledku. V prvním dílu vás sympatická cukrářka zavede do muzea hraček.


Dcera majitelů se rozhodla, že rodičům za jejich práci v muzeu nechá u Markéty vyrobit dort. „Rarit je v muzeu hodně. Nechci, aby to bylo typické autíčko nebo panenka, šla bych do něčeho víc retro,“ vysvětluje Markétě svou představu. Zbytek už nechává na cukrářce a její představivosti.


Markétu v muzeu nadchl šedesát let starý houpací kohout a rozhodla se, že vyrobí jeho dortovou repliku. Tentokrát se proto například naučíte, jak vyrobit čokoládovou oplatku ve tvaru bočnic kohouta. Oplatku můžete sestavit do jakéhokoli tvaru a použít na dort podle vlastních představ. V minulých dílech tuto techniku Markéta použila na výrobu filmové klapky. Na závěr samozřejmě nesmí chybět lehčí recept – těšte se na výborný dezert s názvem Čokoládový ježek.


Božské dorty od Markéty startují již v pondělí 26. srpna ve 20.15 hodin na Prima love.

Foto: TV Prima