Bastardi jako televizní seriál

Příběh z prostředí praktického školství bez povrchností, klišé a přetvářek, který má kořeny v reálné půdě. Dvacetidílná série je kompilací úspěšné filmové trilogie, bonusových scén, které byly z filmu vystřiženy, a nových dotáček. Ukazuje, jak to dopadne, když selže systém.


Děj se odehrává v drsném prostředí základní školy. Skupina zdejších žáků, mladých násilníků, je obviněna ze znásilnění a vraždy mladé praktikantky. Do školy nastupuje mladý učitel Majer, bratr praktikantky, jenž si svým neortodoxním přístupem získává sympatie ostatních kantorů i žáků. Chce na vlastní pěst zjistit, kdo je vrahem jeho sestry, a snad se i pomstít… Následná smrt tří mladých násilníků je tak brzy připisována jemu. Klíčovou postavou seriálu je starostka Brennerová (Kateřina Brožová). Ta se snaží přesvědčit svého otce (Vítězslav Jandák), vynikajícího právníka, aby jí pomohl vyřešit a spravedlivě uzavřít případ. Seriál Bastardi bude vysílat od září TV Barrandov každé úterý večer.

Bastardi
Hrají: Igor Bareš, Dana Batulková, Kateřina Brožová, Eva Hrušková, Vítězslav Jandák, Jiří Krampol, Tomáš Magnusek, Jaroslava Obermaierová, Zdeněk Podhůrský, Jan Přeučil, Saša Rašilov, Ilona Svobodová, Jana Švandová, Valentina Thielová, Jan Tříska, Marek Vašut, Oldřich Vlach, Ivan Vyskočil, Ladislav Županič a další
Režie: Tomáš Magnusek
Počet dílů: 20
Stopáž: 30 minut

Foto: TV Barrandov