Poslanec Jandák po deseti letech znovu před kamerou!

Od chvíle, kdy herec Vítězslav Jandák vstoupil na poslaneckou půdu, se filmové kameře vyhýbal obloukem. Pro seriál Bastardi, jehož první díl uvede Televize Barrandov už dnes večer, ale udělal výjimku. I když si svoji postavu renomovaného právníka pochvaloval, mezi filmaře se natrvalo vrátit nehodlá, role poslance je mu nyní bližší.


S přijetím nabídky zahrát si v kontroverzním seriálu Bastardi neváhal, bylo to ale na dlouho zase naposledy. „Filmařina mi dodneška nechyběla, ale teď, když jsem si to zase vyzkoušel, mi začíná strašně scházet. Budu muset zase rychle zapomenout a rychle začít studovat Zákon o státní službě, ten mě z toho určitě vyvede,“ prozradil s úsměvem Vítězslav Jandák, kterému režisér Tomáš Magnusek svěřil úlohu otce starostky města v podání Kateřiny Brožové. „Ta role je krásná, hraju naštvaného tátu-právníka, který si uvědomuje, co děti dělají blbě a že by měly být opatrnější,“ dodává Jandák, pro kterého jsou Bastardi po Černých baronech z roku 2004 prvním seriálem.


Radost z úlovku v podobě Jandáka režisér Magnusek nijak neskrývá. „Potěšilo mě, že pan Jandák roli přijal. Přiznám se, nečekal jsem to vzhledem ke kontroverznímu tématu seriálu, které se točí kolem agrese nepřizpůsobivých spoluobčanů,“ přiznává Magnusek s tím, že se mu potvrdily zvěsti, které o Jandákovi v souvislosti s natáčením kolují.„Natáčení s ním bylo jedním slovem skvělé, nikdy dříve jsem s ním netočil, ale potvrdilo se mi, co jsem o něm slýchal. Nezkazí záběr ani legraci,“ dodal Magnusek.


Dvacetidílný seriál, který je kompilací úspěšné filmové trilogie, nových dotáček a bonusového materiálu, uvidí diváci TV Barrandov od 26. srpna každé úterý po 22. hodině

Foto: TV Barrandov