Madalena João: Digitální podoba vydávání desek bude stále oblíbenější

Madalena João, česká zpěvačka s angolskými kořeny vydala nový singl Měsíční. Na textu se spolu  s Madalenou podílela Lenka Obrdlíková, o hudbu se postaral Vladimír Vesmír. Písnička Měsíční vypráví příběh o přemýšlení nad životem, přemítání všeho dobrého a zlého co život přináší. Snaha odpoutat se od každodenního stresu. Odhodlání žít, spojení života, vesmíru a přírody. K písni se chystá i klip.

 CD Měsíční (2017) - singl

Madaleno, nedávno vám vyšel digitální singl Měsíční. Jak se zrodil nápad vydat zrovna tento singl s touto písničkou?

Píseň vznikla v roce 2001, v době spolupráce s Patrickem, ale ta píseň je velmi zajímavá. Ostatně mě většinou docházejí některé věci až s časovým odstupem, jejich význam, příběh… Tato píseň má příběh. Dospěla jsem k názoru, že samota není nic špatného. Přijdu na pěkné myšlenky, ráda se vracím do přírody a vlastně klid, o kterém stále mluvím má ten největší význam… Mít se rád, vychutnat si chvíle o samotě s hudbou… Zkrátka měsíc působí klidně a úplňku se nemusíme bát. Díky novým, kvalitním spoluprácím se některé věci vrací a jejich význam, snad dobrý význam se obnoví.

 

Bude k tomuto singlu i klip?

Určitě se chci klipům věnovat a vymýšlet je. Plánuji zde být ještě nějaký ten rok a pokud zanechám za sebou co nejvíce stop, tím lépe. Peníze nemusíme řešit, myslím to tak, že se dá vše chytře promyslet, pokud je dobrý nápad a lidé okolo též, nic není nemožné. Televize není samozřejmost a hlavně se musí zaujmout něčím dobrým, originálním, snad se ta píseň dostane co nejdál. Byla by škoda ji zahrabat pod deku.

banner obchod

Většinou když interpret vydá singl, následuje album. Plánujete to tak i vy?

Digitální podoba vydávání bude stále oblíbenější a myslím, že to má smysl, pokud nespadne celý internet. (smích) Deska Cantora z roku 2013 bohužel upadla, a nikdo ji skoro nezná. Tato digitální možnost může zase věci napravit. Vrátím se ke svým písním tím, že se budu snažit je dostat aspoň touto cestou mezi lidi a jako bonus jsem si pro fanoušky připravila i nové písničky, které na původní Cantoře nebyly a nebo naopak, které na ní byly, ale teď už nebudou. Děkuji za objevení této možnosti. Asi je potřeba být opravdu vnímavější k možnostem.

 

Takže Cantora bude jiná?

Ano, to bude. Bude daleko barevnější a zajímavější. Rozhodla jsem se některé písničky nahradit jinými a nebo je dokonce přetočit s lepším zvukem. Přeci jen Cantora vyšla v roce 2013 a od té doby se hudba opět posunula trošku dál. Třeba písnička Měsíční prošla jistou změnou, ale nic víc už vám nebudu prozrazovat. ☺

 banner CD

Na čem nyní pracujete a co vás letos ještě čeká?

S kapelou Twings Pigs, kde hostuji se chystáme na vystoupení v Polsku, které nás čeká na začátku září. Dále mi přišla nabídka ohledně jednoho projektu, ve kterém by se jednalo o hudbu Joe Cocra, Raye Charlese, Barryho Whitea, ale nad touto nabídkou tak nějak stále přemýšlím a radím se se svým týmem. Nové písničky, které chci natočit  a někdy to vypadá, že mluvím jen do větru, ale dokázat to o čem mluvím, je mým největším cílem. Při dobrém životním stylu a podpoře těch nejbližších, vůli a snaze, nemusí být spousta věcí nemožných. Step by step.

 

Foto: www.madalenajoao.cz