Eva »Evita« Twardzik Urbaníková: Fascinují mě vztahy

Spisovatelka, scenáristka a šéfredaktorka měsíčníku Evita Eva »Evita« Twardzik Urbaníková napsala svoji první knihu Všechno nebo nic v roce 2007 a dohromady má na svém kontě čtrnáct knižních titulů. Příběh Lindy, Vandy a Jakuba se stal bestsellerem, po kterém prahnou čtenářky dodnes. Jeho filmové zpracování se dočkalo nejvyšší návštěvnosti ve slovenských kinech pro rok 2017. Televizní premiéra filmu byla nejsledovanějším programem roku. Ve vydavatelství Evitapress, které vedla deset let, s velkým úspěchem vydala více než 130 románů pro ženy, z nichž se mnohé staly bestsellery. Evitovky jsou dnes symbolem původní ženské tvorby, známé také jako skutečné příběhy, které píše sám život. Jako šéfredaktorka se aktivně věnuje ženskému magazínu Evita, který dosáhl prvenství v prodeji lifestylových měsíčníků, zrovna tak jako její talkshow v rádiu Expres – Všechno, co jsem chtěla vědět o…. Žije v Bratislavě, kde spolu s manželem Pawlem vychovávají pět dětí. A nyní 23. ledna 2020 bude mít premiéru česko-slovenský její další romantický film Příliš osobní známost.

Napsala jste několik knižních titulů. Proč jste se po Všechno nebo nic rozhodla zfilmovat právě Příliš osobní známost?

Protože Příliš osobní známost je přesně o tom, že život je houpačka, jednou jsme dole, jednou nahoře, někdy jsme déle tam, někdy na té druhé straně a vše je naplněno emocemi. Čím jsem starší, tím více vnímám, že nic v životě není černobílé, a to se mi líbí i na příběhu tří žen, které jsou stěžejní v tomto filmu.

Film má opět výborné herecké obsazení – dokonce v něm hrají herci i z jiných zemí. Jak probíhal casting?

Velmi podobně jako při Všechno nebo nic. U některých postav jsme měli jasnou představu, u některých jsme se velmi hádali. Hráli jsme si s kombinacemi herců, zkoušeli jsme celé dny v Praze i v Srbsku.

Vaše knihy jsou o vztazích mezi muži a ženami, je to tak i v případě Příliš osobní známosti. Inspirují vás při psaní i reálné příběhy lidí ve vašem okolí? Případně – co vás nejvíc přitahuje na tématu vztahů?

Mě vztahy fascinují. Baví mě. Protože každý je jiný, každý vztah má svoje zákonitosti a tajemství, každý má jinou výchozí pozici a jiný konec. Navzdory tomu, že všichni chtějí to samé. Někdy se sama sobě směji, jak se lidí vyptávám na jejich životy, ale je to tím, že jsem opravdu zvědavá. Když mi lidé o sobě vyprávějí a když si všímáte párů okolo sebe, je námětů více než dost.

Bylo něco, co vás při natáčení překvapilo nebo zaskočilo?

Překvapila mě pětiletá Valentýnka, která hrála Terezku. V dobrém. Nesmírně talentované a disciplinované děvčátko. V jedné scéně jsme potřebovali, aby srdceryvně plakala, a ona srdceryvně plakala, a když doplakala, tak za mnou přišla a zeptala se: „Plakala jsem tak, jak jsi to napsala?“

Co bylo při natáčení filmu Příliš osobní známost pro vás nejtěžší?

Scény, kdy je malá dcera svědkem otcovy opilosti. Všichni jsme tam tehdy u toho byli s trochu staženými žaludky, někomu ty scény něco připomněly, někomu možná ukázaly, jak málo stačí, a rodina je v krizi.

Na co byste nalákala diváky do kina, na co se můžou těšit?

Na humor, na slzy, na všechny možné emoce. Na to, že je to film o životě, o lásce k muži, k dítěti, k sobě samé.

Podívejte se na trailer zde:

https://www.youtube.com/watch?v=uYajUZcr7xE

Poslechněte se titulní píseň v podání I.M.T. Smile ft. Nikol Štíbrová zde:

https://www.youtube.com/watch?v=Hz9wee0FNPw

Podívejte se na ukázku z filmu zde:

https://www.youtube.com/watch?v=iWpX36okVZM

Foto: Bioscop