Seriál Ulice – Další rána pro Bedřicha a obrovský zlom v jeho životě. Co už neustojí a jaké budou následky?

Bedřich zažívá snad nejhorší rok ve svém životě. Bouřlivý rozchod s Alicí a boj o život poté, co mu byla diagnostikována rakovina prostaty, s ním hodně zamávaly. Tím to u něj bohužel nekončí. Nyní se mu postará o další ohromnou ťafku Jindra, matka jeho malé dcery Lady. Na Bedřicha, jenž ke všemu čelí hodně nepříjemným vedlejším účinkům léčby, je toho najednou moc. Co to s ním udělá? K jakému zlomu u něj dojde?

Na Bedřicha (Adrian Jastraban) se to od začátku roku valí ze všech stran. Přestože se s Alicí (Eva Hacurová) milují, na jaře se rozešli, když Bedřich zjistil, že mu Alice lhala a vrátila se k brigádě na erotické lince. Rozchod to byl hodně bouřlivý, došlo na slzy, urážky, smutné pravdy i raněná ega. Jen co se Bedřich oklepal z nejhoršího, přišla další rána v podobě hrozivé diagnózy – rakovina prostaty. Ke vší smůle ve chvíli, kdy si chtěl Bedřich vyčistit hlavu na měsíční dovolené ve Vietnamu, kam plánoval odletět nejprve s Alicí, po jejich rozchodu se synem Frantou (Matyáš Valenta).

Dovolená snů se nekonala. Místo ní Bedřich docházel celé léto týden co týden na chemoterapie do nemocnice. Zpočátku se zdálo, že léčbu zvládá bez problémů, ovšem s postupem času ji snášel čím dál hůř. Nedokázal už pořádně fungovat v práci, téměř čtyřletou dceru Ladu skoro neviděl, neboť neměl sílu se o ni postarat, byť jen na pár hodin. Jen co se u něj před nedávnem zablesklo na lepší časy, kdy úspěšně dokončil léčbu a kdy se dal znovu dohromady s Alicí, srazilo ho do kolen zjištění, že si jako chlap u své holky neškrtne kvůli vedlejším účinkům léčby. Bedřich se to snaží tajit, na jeho psychice se však opakované selhání v posteli a vědomí vlastní impotence neblaze podepisuje. Bedřich nyní připomíná sopku před výbuchem, na každého se utrhuje, jeho blízcí kolem něj chodí po špičkách, aniž by tušili, co se v něm odehrává. Jediný, kdo zná pravdu, je jeho svérázný parťák Miloš (Jiří Štrébl), jenž se snaží být mu oporou, jak to jen jde. Potíž je, že tentokrát selhává na celé čáře.

Tím to bohužel nekončí. Série špatných zpráv pokračuje, tentokrát ranou přímo do srdce, tou nejbolestivější, jakou může dostat každý rodič, který miluje své dítě a chce s ním být co nejvíce. Bedřichovi se ozve Jindra (Bohdana Pavlíková), matka jeho dcery, jež se chystá spolu se svým manželem od základů změnit život. Jejich plány se týkají nejen jich samotných, ale také Bedřicha, který se najednou ocitne v kleštích. Právě on by měl rozhodnout o jejich dalším osudu, o tom, jak to s nimi a Ladou bude dál. Jenže jeho psychika již další obrovskou nálož neunese… Co to s ním udělá? Čím všechny šokuje? Proč o něj začnou mít všichni velké obavy? A jak se to podepíše na vztazích v rodině?

Premiérové díly Ulice vysílá TV Nova od pondělí do pátku v podvečerním čase od 18:25 hodin a s týdenním předstihem jsou divákům k dispozici na Voyo.

 

Po 11. 10. 2021

Co je na každém vztahu asi nejdůležitější? Na čem může ztroskotat i sebevětší láska či zamilovanost? Evžen a Kateřina už mají se vztahy bohaté zkušenosti. Proto také přesně vědí, co nejsou ochotní u partnera tolerovat. Hlavně Kateřina má jasno v tom, jak by se měl její partner chovat, zejména co se týká jeho bývalky. Evženovi sice tvrdí, že nežárlí, jenže jeho vztah s Blankou a její rodinou jí vadí čím dál víc. Dnes se už Kateřina neudrží a Evžena si právě kvůli Blance a jejím blízkým pěkně ostře podá… Proč? Co nevydýchá? Jak na to Evžen zareaguje? Co by do Kateřiny neřekl?

 

Út 12. 10. 2021

Kdy bychom měli dát na svůj vnitřní hlas, a kdy na argumenty ostatních, jež se zdají být na první pohled naprosto logické? Jak si uhájit životní prostor, který chce ovládnout člověk, jenž nám je blízký? Luděk si jde opět cílevědomě za svým. Myslí si, že ví, co je pro ostatní nejlepší, a snaží se je o své pravdě přesvědčit.  Co si vezme do hlavy, toho hodlá dosáhnout, i když to občas vypadá, že ustoupil druhým a ze svých požadavků slevil. Jenže zdání klame. O tom se nyní znovu přesvědčí Blanka, jíž Luděk předvede další z mistrovských tahů, jak si prosadit svou… Proč to mezi Luďkem a Blankou křísne? Jak toho Luděk využije k poměrně velkým změnám ve svém životě?

 

St 13. 10. 2021

Kdo je skutečným parťákem v nesnázích, na kterého se můžeme spolehnout za všech okolností, a kdo při první komplikaci ucukne? Vítek si myslí, že takového parťáka našel v kolegyni Ditě, jež mu fandí a stojí při něm ve válce se šéfem. Jakmile ale dojde na lámání chleba, Dita rychle otočí. Stačí, aby šéf šikovně obrátil Vítkovu zbraň proti němu samotnému a Ditě zkřížil její plány. Za chvíli se Vítek nestačí divit, co to mezi ním a Ditou rozpoutá… Proč Dita uvidí rudě? Jak to odnese Vítek? Jak si na něm šéf opět rafinovaně smlsne? K čemu se na pobočce schyluje?

 

Čt 14. 10. 2021

Jak se rozhodnout v situaci, která je pro nás svým způsobem neřešitelná? Kdy máme sílu bojovat, a kdy vše, na čem nám záleží, vzdáme, abychom měli konečně klid? Bedřich si před nedávnem myslel, že to nejhorší už má za sebou. Jenže chemoterapie se u něj neobešla bez vedlejších účinků, se kterými momentálně bojuje a jež se na jeho psychice podepisují čím dál víc. Aby toho nebylo málo, Jindra ho právě v těchto náročných dnech postaví před hodně těžké dilema, jež se týká jeho dcery Lady… Co Bedřichovi hrozí? Co si o tom myslí ostatní?  A co je nejlepší pro Ladu?

 

Pá 15. 10. 2021

Proč se občas vyhýbáme těm, na kterých nám hodně záleží? Jak těžké je někdy přiznat pravdu do očí? O tom Jana a Bruno už vědí své. Přestože si myslí, že ten druhý má jejich vztah již vyřešený, až nyní zjistí, jak moc se mýlí. Spoustu věcí si musí mezi sebou vyjasnit, ale ani jeden z nich se k tomu stále nemá. Pořád čekají, až se jako první ozve ten druhý. To se však nedá dělat věčně, a tak se jeden z nich pochlapí a rozjede se za tím druhým, aby si konečně nalili čistého vína. S jakým výsledkem? Jak to spolu doopravdy mají? A co před tím druhým tají?

 

Foto: TV Nova