Vychází nejobsáhlejší průvodce historií divadla Járy Cimrmana

Nakladatelství CPress vydalo výjimečnou obrazovou publikaci Divadlo Járy Cimrmana – Divadlo, které se proslavilo. Autoři Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak a Jaroslav Weigel provedou čtenáře obsáhlou exkurzí dějin divadla, které se nakonec proslavilo navzdory všem peripetiím a nepřízním režimu, času i osudu. Poslední kniha, na které se podílel Ladislav Smoljak, vychází v luxusní edici Muzeum v knize a navazuje na úspěšnou knihu Jára Cimrman – Génius, který se neproslavil, jež vyšla v nakladatelství CPress v roce 2011.


Divadlo Járy Cimrmana je detailním náhledem do neobyčejně plodné historie neoficiálního českého národního klenotu – Divadla Járy Cimrmana. Obsah knihy je řazen chronologicky podle vzniku jednotlivých divadelních her. Autoři vás na jedinečně graficky ztvárněných stránkách provedou jednotlivými hrami a jejich obsazením z dob dávno i nedávno minulých.
Muzeum v knize, komplexní formát zpracování publikace, který lze rozložit a volně manipulovat s jeho jednotlivými částmi, umožňuje čtenáři poprvé nasát atmosféru z více než třicet jedinečných dobových dokumentů, z nichž některé se v knize svého zveřejnění dočkaly poprvé: původní protokol o vzniku Divadla Járy Cimrmana, obal první vydané desky Dlouhý, Široký a Krátkozraký, dopis Zdeňka Svěráka a Václava Kotka soudružce předsedkyni J. Švorcové, autentické návrhy scény a kostýmů pro hru Lijavec v kresbě Jaroslava Weigela, reprodukce plakátů a řadu dalších unikátních dokumentů.
Významným bonusem knihy Divadlo Járy Cimrmana je přiložené DVD se záznamem slavnostního představení ke 40. výročí vzniku Divadla Járy Cimrmana Ze hry do hry, která nabízí směs nejslavnějších scén z divadelních her o Járovi Cimrmanovi.
Slavnostní křest proběhne 29. října v 16.30 hodin v Žižkovském divadle Járy Cimrmana a knihu pokřtí herci Divadla Járy Cimrmana.

Foto: Nakladatelství CPress