Válka blondýn na Primě

Dvě krásné a talentované herečky, obě blondýny, dva primácké seriály. Jedna zachraňuje lidem životy, druhá jim pomáhá zpečetit jejich lásku. Henrieta Hornáčková v Cestách domů a Petra Hřebíčková ve Svatbách v Benátkách. Která se vám líbí víc?


Henrietu Hornáčkovou donedávna znali především fanoušci pražského Divadla ABC nebo Divadla v Celetné, kde hraje v představeních uskupení Veselé skoky. Záchranářka Lucie je její první velkou seriálovou rolí. Vypadá jako jemná dívka, ale ve skutečnosti se jen tak něčeho nelekne. Jinak by ani nemohla pracovat u záchranky. „Překvapilo mě, že někteří lidé Lucii vidí jako namyšlenou a příliš sebevědomou holku a trochu jí to zazlívají. Ona ale nemůže být příliš křehká, vidí denně spoustu krve a různá zranění, nemůže se hned sesypat. Já zdaleka nemám takové sebevědomí, jako ona,“ vysvětluje Henrieta.


Praktická, i když ne úplně ve všem, je i majitelka svatební agentury Olga v podání Petry Hřebíčkové. Řidičské schopnosti Olgy jsou sice příšerné, ale někdy i s dost neobvyklými požadavky svých zákazníků si dokáže poradit. Možná je oproti Lucii větší diplomatka. „Na Olze se mi líbí, že je to romantická holka, která nejde po penězích, ale že je pro ni v životě důležitá láska. A taky že je občas romanticky praštěná a umí vzít za práci, když je potřeba,“ říká Petra, kterou mohou její fanoušci vidět především v pražském Švandově divadle.


Obě seriálové postavy spojuje i to, že se kolem nich rojí několik mužů. Olga měla vztah s ženatým majitelem stavební firmy, pak se objevil otec jejích dětí – bohémský malíř, s nímž kdysi prožila krátký a bouřlivý vztah, nakonec skončila se svým dobrým kamarádem, kolegou z firmy. Lucie byla vdaná za chlapíka, který udělal podvod a za něj šel do vězení. Lucie se sblížila s jeho mladším bratrem – lékařem. Toho ale pak opustila a zamilovala se do cynického státního zástupce.


Která ze seriálových postav je vám víc sympatická? A která z hereček se vám líbí víc? Petra nebo Henrieta?

Foto: TV Prima