Stacey Kade – Mezi nebem a zemí: Čekání na zázrak

Se zvědavým očekáváním jsem brala třetí díl do ruky a těšila se, že se konečně dozvím jak to dopadne. Opravdu jsem o tom přemýšlela při čtení a sama nevím jak bych to vyřešila, protože těch verzí je tu několik. A žádná není úplně dobrá nebo špatná. Ale autorka to zakončila dle mého nejlíp jak mohla. Kniha mě bavila, dobře se četla a hezky jsem se odreagovala.


V tomto díle se vracíme k Aloně, která se ocitla svou vinou v Lilyině těle. Will se snaží tuto situaci řešit a jezdí po různých senzibilech a hledají radu a pomoc. Trefili na samé podvodníky. Will to pozná, protože je také médium. Má dar duchy vidět a mluvit s nimi. V jeho přítomností se jakoby zhmotní a mohou mu dokonce ublížit. Ale chybí mu zkušenosti. Až ten poslední, který si říká Malachiáš Velkolepý, je divný. Jak uvidí Willa, lekne se a uteče. Začíná pátrání po něm a jeho sestře, která je duch. Něco je tam špatně a Will s Alonou, která je teď člověk a říká si Ally, jsou tomuto tajemství na stopě. Pro mě se to vyvinulo v zajímavý jemně akční děj, kde není o překvapení nouze. Ally se snaží zapadnout do rodiny Lily, ale ta byla povahou úplně jinde. Je z toho deprimovaná, že se nakonec rozhodne tuto situaci změnit a otočit ji ve svůj prospěch. Tím mi byla Ally sympatická, že pořád nefňuká, ale jedná a přitom bere ohledy na rodinu a okolí.
Líbilo se mi, že autorka nechala během těch dílů své hlavní postavy jakoby dospět, že zmoudřely a byli mi o moc více sympatičtější než na začátku. A ta zamilovanost byla taky moc milá, tak jemně to bylo vždy naznačeno, nic přeslazeného. Opravdu kdo chce vypnout, pobavit se, tak určitě ať po téhle sérii sáhne. Mě bylo skoro až líto, že je to konec. Fakt moc hezký.

Foto: Nakladatelství Fragment